Albert spustil prodej potravin online. Láká na překvapivě nízké ceny a rozvoz až domů zdarma

Česká republika se stává pokrokovou zemí, kde již brzy bude prodej potravin online a pohodlný rozvoj až domů naprostým standardem. Svůj e-shop teď rozšířil jeden z největších prodejců, kterým je Albert patřící do belgické skupiny Ahold. Nově si objednáte nejen v aplikaci, ale také na webu.

Konkurence začala sílit

Není se zase tolik čemu divit, ostatně Tesco už rozvoz nabízí několik let, jakkoliv se mu v tomto ohledu nedaří příliš expandovat. Svůj podíl na tomto trhu začaly získávat především noví hráči v čele se službami Rohlík.cz nebo Košík.cz. Lidé však nezkonzumují více potravin, a tak je jasné, že se to muselo podepsat i na prodejích velkých kamenných hráčů. Těm tak nezbývá, než se do onlinu pustit také.

Nová služba nese poněkud krkolomný název Albert domů zdarma. Důležité je, že online můžete skrz webové stránky nebo mobilní aplikaci objednat prakticky veškerý sortiment, který najdete v supermarketech a hypermarketech Albert.

Pozitivní zprávou je to, že ceny v e-shopu jsou stejné jako v obchodech. Nejsou tedy vyšší, jak je u některých online prodejců zvykem. Tím vlastně padá poslední bariéra pro nákupy online. V pohodlí domova si tak můžete vybrat za totožné ceny, a to včetně akčního zboží. Ano, slevy se vztahují i na e-shop.

Foto: Shutterstock

Možnost úspory

Skvělý je také rozvoz zdarma. Vzhledem k tomu, že je tato služba zakomponována i v samotném názvu e-shopu, dá se očekávat, že bude natrvalo. Jedinou podmínkou tak zůstává výše nákupu alespoň 500 Kč, což se dnes ale splní velmi jednoduše.

Naopak vynikající příležitostí k ušetření je překonání hranice 1500 Kč. Tehdy dostanete na celý nákup desetiprocentní slevu, a to včetně akčního zboží. Tedy ideální způsob, jak bojovat proti rostoucím cenám potravin, kterou navíc v kamenných pobočkách nemáte.

Sortiment Albertu je velmi rozsáhlý, když čítá několik tisíc poboček. Nákup v prostředí online obchodu dává příležitost konečně se jím přehlednou formou probrat a najít třeba i takové výrobky, které byste v obchodě přehlídli. E-shop je totiž velmi přehledný a dobře členěný.

Jedinou nevýhodou je, že Albert zatím rozváží pouze v Brně, Olomouci a Ostravě. Dá se ale očekávat, že již brzy přidá i další města, především pak Prahu.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Irena Fiedlerová
Irena Fiedlerová
4 měsíců

Nojo tak opět nic Hradec Králové nebude rozvážet domů,..je to trochu diskriminační.A ani se nelze registrovat bez IČ..Takže nic.

Jana
Jana
2 let

Čte se to krásně a moc bych to uvítala, bohužel pro Cheb a okolí zase nic. Vše jen pro Prahu a dál. Na západ Čech se totálně kašle.

Sim
Sim
2 let

Přes aplikaci Albert domů zdarma jsem objednávala několikrát a rozhodně není pravda, že jsou ceny stejné, jako v obchodě. Respektive, zboží, které je v prodejně v akci, je v aplikaci často za plnou cenu nebo s menší slevou. Postrádám tak polovinu sortimentu, kterou nabízí na prodejně (třeba mražené zboží nebo maso). Ale jako nouzovka pro rychlé doručení to není špatné .

Last edited 2 let by Sim
Zuzana
Zuzana
2 let
Reply to  Sim

Mražené už mají teda u nás