Zatočte s holuby na balkonech a parapetech jednou provždy. Už nikdy nepřiletí

Holubi patří mezi ptáky, jejichž přítomnost si většinou neužíváte. Jejich pobyt v blízkosti domácnosti způsobují znečištění a zvyšuje riziko přenosu nepříjemných nemocí. Hnízda zanášejí okapy, jejich trus způsobuje korozi a může poničit vybavení domácnosti. Jak se jich můžete co nejlépe zbavit?

Létající krysa

Přezdívka, kterou si holubi vysloužili, vděčí za svůj původ nemocem, které mohou přenášet. Největším rizikem je jejich trus, který je plný mikrobů a parazitů. Stejně tak i peří, které může způsobovat nechtěné alergie. Pokud jste v blízkosti holubího hnízda, riskujete i přenos roztočů.

Hroty proti holubům

Jistě jste již zaznamenali bodáky, kterými jsou ozdobeny střechy. Mohou být vyrobené z plastu nebo kovu. Jejich umístění je vhodné i na parapetech, i když tím ubíráte prostor pro květináče. Cílem těchto hrotů je zamezit, aby se nevítaní hosté pohodlně usadili. Pro holuby ale nejsou nebezpečné. Nebojte se, že by se na ně nabodli.

Natáhněte lanko

Natažené lanko je alternativou k hrotům. Funguje na stejném principu. Zabrání nalétajícímu holubovi, aby bez problémů přistál a vytvořil si na parapetu rozhlednu. K tomuto účelu stačí kovové lanko, které bude ošetřeno proti korozi. Tuto variantu volte, chcete-li pokrýt malý povrch. Jeho umístění na terasu nebo balkón není vhodné.

Foto: Shutterstock

Vystrašte je

Hledáte řešení, které by bylo zábavné a nápadité? Zvolte barevné balóny nebo osvědčená cédéčka. Abyste vystrašili holuba, který pak nebude chtít na vašem obydlí přistát, stačí vytvořit iluzi pohybu. K tomuto účelu poslouží kulaté barevné balonky pověšené na parapet, které připomínají oči. Na podobné bázi fungují i větrné mlýnky a zavěšená CD, můžete také natrhat a rozvěsit aluminiové proužky. Ale pozor, holubi si na tuto fintu velmi rychle zvykají, proto musíte tyto triky často měnit.

Výrazná vůně

Možná se to zdá nepravděpodobné, ale i holubi mají čich. K přistání u vás je odradí výrazná vůně. Ideálním řešením jsou naftalínové kuličky, ne každý z nás je má k dispozici. Vyzkoušet můžete i pálivé koření, u kterého je ale silné riziko vdechnutí u dětí i dospělých. Je-li pro vás důležitá vůně, použijte pánskou voňavku, kterou holubi příliš nevyhledávají.

Foto: Shutterstock, zdroj: linternaute

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Pochytat, odčervit, vykrmit a sežrat!