Zažloutlé skvrny na záchodové míse budou rychle pryč. Paní Danuše na ně má úžasný fígl

Toaletu musíme pravidelně čistit. Jinak se může snadno stát, že na to zapomeneme a na WC se objeví ošklivé skvrny, kterých se běžným spláchnutím nejde zbavit. Jde o zatvrdlý vodní kámen, který rozhodně nevznikl za den. A není tak složité se ho zbavit.

Vyrobte si domácí čistič z kyseliny

Abyste se vyhnuli použití silných chemikálií, můžete vyzkoušet domácí čistič. Často se používá ocet, který si dokáže poradit s mnoha věcmi v domácnosti. Do hrnce nalijte 1 litr octa, a přiveďte k varu. Můžete do něj přidat jedlou sodu pro silnější efekt. Vše smíchejte, nalijte do záchodové mísy a nechte působit.  

Nakonec dočistěte pomocí štětky. Stejným způsobem jako ocet můžete použít i kyselinu citrónovou. Nalijte ji do horké vody, rozpusťte a vylijte do záchodu. Nechte ji několik minut působit a vyčistěte štětkou.  Další možností je použít kyselinou sodnou. Je velmi silná, ale může poškodit povrch záchodové mísy.

Zkuste jedlou sodu

Kromě toho, že se soda dá přidat do octu, je ještě jedna možnost, jak ji využít. Nejprve vyčistěte toaletu běžným způsobem. Pak do ní nasypte jedlou sodu a rozetřete ji štětkou po celé ploše. Nechte ji působit 5 minut, nakonec zalijte horkou vodou s octem. Jde o účinnou metodu jak na žluté skvrny, tak i na rez. V případě potřeby tuto metodu opakujte.

Foto: Shutterstock

Zkuste colu

Na čištění WC se často používá i cola. Nalijte ji do záchodové mísy a nechte působit, případně ji naneste na houbičky a špinavá místa vyčistěte. Nebo můžete houbičku napuštěnou colou jen položit na zažloutlé místo a nechat několik minut působit. Namísto přírodních prostředků můžete v péči o toaletu samozřejmě používat i klasické chemické prostředky, které toaletu vybělí. Bohužel při častém používání ji mohou i poškodit. Mnohem vhodnější je čistit toaletu pravidelně a využívat domácí prostředky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments