Zbavte se snadno a rychle popraskaných pat. Prostředky k tomu najdete v každé kuchyni

Rádi byste se v létě pochlubili jemnými patami v otevřených botách? Popraskané paty jsou hlavně estetickým problémem, který ale můžete brzy vyřešit. Nebudete k tomu potřebovat ani návštěvu drahých kosmetických salonů, jelikož si vystačíte s tím, co máte u sebe doma. Péče o chodidla je opravdu jednoduchá a začít s ní můžete třeba ihned.

Zbavte se odumřelých buněk

Popraskané paty tvoří ztvrdlá kůže. Tu bude třeba nejprve odstranit a k tomu poslouží hned několik pomocníků z naší kuchyně. Je třeba vyhledat potraviny, které tvoří hrubá a ostřejší zrna. Použijte například cukr, sůl s většími zrnky nebo kávu. Jakmile necháte paty změknout v lavoru s teplou vodou, přejíždějte si zrnky paty a kůže se zjemní.

Intenzivně hydratujte

Jakmile se vám podaří odstranit z pat ztvrdlou kůži, je třeba je hydratovat. Připravte si navlhčený hadřík, osušku nebo igelitový pytlík, kterými si nohy zabalíte. Ještě před tím na chodidla aplikujte banánové slupky, rozmixované avokádo nebo některý z přírodních olejů. Můžete také smíchat více ingrediencí dohromady a vytvořit tak hydratační směs, kterou necháte působit kolem deseti minut.

Foto: Shutterstock

Nejlevnější prostředek

Můžete vyzkoušet i některý z levnějších způsobů. Bohatě vám na změkčení pat postačí například citronová šťáva smíchaná s vodou, a poté natření obyčejným nebo olivovým olejem. Jestliže se nebráníte živočišným produktům, lze vyzkoušet také vepřové sádlo, které sice pro některé nemá příjemné aroma, ale druhý den budou vaše paty k nepoznání.

Noční maska na chodidla

Pokud chcete dosáhnout maximálně účinného výsledku, doporučuje se ošetření provádět přes celou noc. Na nohy naneste zmíněné hydratační složky, vmasírujte bylinné oleje a na chodidla navlékněte pytlíky. Díky tomu se vaše nohy stanou hedvábně hebkými. Tekutina se nebude moci absorbovat jinam než do chodidel a ráno se probudíte s měkkou a na dotek příjemnou kůží.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments