Zbavte se záděr na nehtech jednou provždy. Pomůže fígl s kávou

Záděry a drobné ranky v oblasti nehtového lůžka nejsou žádná tragédie, ale nemůžeme ani říct, že by to bylo zrovna dvakrát příjemné. Vzniku podobných problémů se dá částečně vyvarovat dobrou péčí o ruce a nehty. Když už se nějaká ta ranka objeví, je třeba jí věnovat pozornost – kromě toho, že nevypadá hezky, se totiž může také zanítit.

Bolavé ranky na rukou

Záděry nebo drobné praskliny v kůži na rukou jsou nepříjemnou potíží. Často se týkají lidí, kteří mají suchou pokožku nebo problémy s vyrážkami, mohou vzniknout i při určitých druzích manuální práce.

Někdy to zkrátka ignorujeme, protože máme spoustu jiných věcí na starosti. Jenže pak nás záděra začne bolet nebo o ni nepříjemně často zavazíme, případně jdeme někam, kde se chceme předvést v tom nejlepším světle, a nechceme si to pokazit neupravenými nehty.

Kávová maska na ruce

Jestli vás problémy se záděrami trápí častěji, než byste si přáli, vyzkoušejte trik s kávou. Vezměte vychladlý kávový lógr a důkladně jej naneste na kůži na rukou a především na oblast kolem nehtových lůžek a nechte pár minut působit. Kávová sedlina citlivou kůži vyživí a zjemní.

Poté ruce pořádně omyjte a promažte je krémem, aby se kůže nevysušovala.

Aby byly ruce a nehty krásné, je potřeba se o ně pravidelně starat. / Foto: Shutterstock

Pravidelná péče

A promazávání rukou krémem by se mělo stát také vaší každodenní rutinou. Především když trpíte na suchou pokožku, je třeba o ni pečovat, aby byla dobře vyživená a netrpěla.

Podobně je to i s manikúrou – když jí budeme věnovat pravidelnou pozornost, tak se potíže s ošklivými nehty s bolístkami v jejich okolí začnou pomalu vytrácet.

Když už se nějaká ranka na rukou objeví, je důležité se o ni postarat – především ji vydezinfikovat. Ruce totiž přicházejí do kontaktu se spoustou věcí, ze kterých se do rány může dostat infekce, a potom hrozí, že se z drobné záděry stane bolavá, hnisající boule. A to si opravdu nikdo nepřeje.

Foto: Shutterstock, zdroj: Medicalnewstoday

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments