Opožděná menstruace neznamená jen těhotenství. Může značit zdravotní problémy

Když se ženě opozdí menstruace, jako první jí napadne jediné: těhotenství! Je pravda, že gravidita se mimo jiné zpočátku projevuje právě tím, že se nedostaví pravidelné menstruační krvácení. Nutno ale dodat, že opožděná menstruace nemusí nutně signalizovat pouze těhotenství. Za tímto stavem totiž může stát celá řada jiných zdravotních obtíží.

Jaké nemoci signalizuje nepravidelná menstruace?

Menstruace neodmyslitelně patří do života každé ženy. Zatímco některým se dostavuje pravidelně, u jiných se objevuje tak, jak se jí zrovna zachce. Věřte nebo ne, ale za nepravidelnou menstruací nemusí stát nutně jen těhotenství. Je pravda, že někdy za tím může stát změna životního stylu nebo třeba nadměrný stres. Pak jsou tu ale případy, kdy nepravidelná menstruace doprovází některé onemocnění – a ty si teď společně představíme.

 1. Problémy se štítnou žlázou

  Úkolem štítné žlázy je regulovat metabolismus. Pokud žláza nepracuje tak, jak by správně pracovat měla, pak může dojít k nepravidelnému menstruačnímu cyklu. U některých žen pak může dokonce způsobit, že se cyklus nedostavuje vůbec.

 2. Diabetes

  Menstruační problémy může mimo jiné způsobit i cukrovka – konkrétně pak diabetes prvního a druhého stupně. Tato nemoc napadá buňky, které produkují inzulín, což může mít za následek, že se ženě cyklus objevuje v nepravidelných intervalech.

 3. Anorexie či bulimie

  Pakliže žena trpí jednou z těchto poruch příjmu potravy, projeví se to na jejím zdravotním stavu mimo jiné i tak, že se jí měsíčky budou dostavovat v nepravidelných intervalech, nebo se dokonce nedostaví vůbec.

 4. Rakovina

  Bohužel i rakovina, která představuje strašáka snad pro každého z nás, může být důvodem k tomu, proč je ženský cyklus nepravidelný. Mluvíme zde o rakovině dělohy, k jejímuž vzniku mají podle statistik mnohem vyšší riziko lidé trpící obezitou.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments