Žehlím dvakrát rychleji než kamarádky. Díky triku s alobalem, který mám až z Ameriky

Žehlení patří mezi časově poměrně náročné domácí práce, a proto ho málokdo má rád. Chytří lidé, kteří zřejmě také nepatří mezi fanoušky této nudné činnosti, ale vymysleli zlepšovák. A ten dokáže celý proces významně zkrátit. Stačí k tomu jednoduchá pomůcka, kterou navíc máme všichni doma.

Alobal vyžehlí i druhou stranu

Stačí vložit pod potah žehlicího prkna alobal. Jednoduše sejměte povlak, odmotejte patřičně dlouhý pás fólie, položte ji na prkno a překryjte potahem.

Tahle hliníková fólie totiž dokáže odrážet teplo zpět na spodní stranu oděvů a účinně tak působí jako druhá žehlička. Ale nemusíte ji vkládat pod potah, bude účinkovat stejně spolehlivě i na něm.

Použijte lesklou stranu

Pokud se rozhodnete tuto metodu vyzkoušet, dbejte na to, abyste alobal umístili lesklou stranou nahoru. Tak totiž odráží teplo nejlépe. Oděvy tak nemusíte obracet, díky alobalu je stačí vyžehlit jen z jedné strany.

Fólie teplo odrazí zpět a tím se efektivně postará i o druhou stranu. Tkanina je tak vlastně mezi dvěma zdroji tepla. A to zcela zásadně zkrátí čas, který budete muset žehlení věnovat.

Foto: Shutterstock

Na jemnou látku stačí pára

Pokud se chystáte žehlit opravdu jemnou tkaninu, položte ji přímo na alobal. Potom, aniž byste se žehličkou dotkli látky, ze vzdálenosti několika centimetrů na ni vypusťte trochu páry. Vlhké teplo, které sálá z fólie zpět, vyhladí na látce všechny záhyby.

Moderní žehličky sice zvládají žehlit i velmi jemné tkaniny, přesto ale je přímé teplo v těchto případech trochu riskantní. Oproti tomu nepřímé teplo z kombinace páry a alobalu je přece jen mnohem bezpečnější.

Pozor na případnou vlhkost

Jakmile dožehlíte, fólii nemusíte odstraňovat, její schopnosti se nespotřebují. Klidně ji můžete používat dlouhou dobu. Ze své schopnosti odrážet teplo nic neztratí. Vyměňte ji jen v případě, když se zmačká. Pomačkaná by mohla na látku přidat nechtěné záhyby. Obzvláště v případě, kdy je oděv položený přímo na alobal.

Po žehlení by se na hliníku mohla vysrážet vlhkost. Proto fólii pokaždé raději zkontrolujte. Pokud je umístěná pod povlakem, raději ho sundejte a nechte ji odvětrat. Nechte vlhkost, aby se odpařila.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments