Žena si protáhla ztuhlý krk jako obvykle. Po prokřupnutí ale okamžitě ochrnula

Praskání kloubů vypadá na první pohled jako nevinná záležitost. Někomu je nepříjemné slyšet už jen klasický praskavý zvuk, jiní se v této činnosti vyloženě vyžívají. Ne vždy se to ale obejde bez následků. Své o tom ví třiadvacetiletá Australanka žijící v Londýně, která po protažení krku částečně ochrnula.

Nenápadný okamžik jí převrátil život naruby

Ten den vypadal pro Natalii Kunicki naprosto normálně. Trávila ho ve svém londýnském bytě. Zrovna ležela v posteli a dívala se na film, přičemž si docela obyčejně protáhla krk. Uslyšela přitom hlasité křupnutí, ale nevěnovala mu pozornost a šla spát. Vzbudila se ovšem už po patnácti minutách a s hrůzou zjistila, že nemůže pohnout levou nohou. Při pokusu dojít do koupelny se zhroutila na podlahu.

„Musela jsem zavolat kamaráda, aby mě zvednul. Myslel si, že jsem opilá, ale já jsem věděla, že něco není v pořádku,“ řekla Kunicki pro britský deník The Sun.

Jelikož předchozí noc strávila flámováním, napadlo ji, že byla zdrogovaná. Nejprve se proto styděla zavolat záchranku. Vzhledem ke svému mládí a dobrému zdravotnímu stavu pochybovala, že se jedná o mrtvici.

Když záchranáři nakonec přece jen dorazili, zjistili, že křupnutím krku došlo k prasknutí vertebrální tepny. To způsobilo, že se v dívčině mozku vytvořila krevní sraženina a skutečně pak došlo k mrtvici. Kunicki tak ochrnula téměř celá levá strana těla.

Chirurgové posléze opravili tepnu pomocí takzvaného stentu. U sraženiny předpokládali, že se sama časem rozpustí.

Foto: Shutterstock

Dlouhé období rekonvalescence

Dívka si pobyla v nemocnici téměř měsíc, nicméně její úplné uzdravení může dle lékařů trvat až rok.

„Mohu částečně znova pohybovat levou stranou těla, ale chodit vydržím jen pět minut,“ řekla pro The Sun. „Také jsem velmi nemotorná, obzvlášť při mačkání tlačítek.“

Její rodina založila stránku na platformě GoFundMe, aby dívce pomohla vybrat peníze na zaplacení léčby. Kunicki pracovala jako záchranářka a velmi se těší zpátky do práce. Stále však nemůže uvěřit, jaká maličkost její problémy způsobila.

„Nekouřím, nepiji, nemám žádnou rodinnou anamnézu mrtvice, takže je docela zvláštní, že se mi to stalo, navíc když jsem jen ležela v posteli. Byla to pravděpodobnost jedna ku milionu, že se něco takového přihodí,“ řekla.

Foto: Shutterstock, zdroj: NY Post

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments