Ženská neplodnost – pomoc najdete i u sebe doma

Ženská neplodnost je problém, se kterým se dnes a denně potýká mnoho žen napříč všemi věkovými kategoriemi. Zpravidla nad tímto zdravotním problémem začínají uvažovat v případě, kdy se jim déle než rok i přes veškerou snahu a správný postup (pravidelný a dobře načasovaný pohlavní styk) nedaří otěhotnět. Ženská neplodnost podle statistik postihuje cca 48 milionů žen na celém světě.

Ženská neplodnost může mít mnoho příčin

Za ženskou neplodností může stát několik příčin. Zařadit mezi ně můžeme například zánětlivá onemocnění, děložní myomy, anémii, stejně tak sem patří i syndrom polycystických vaječníků nebo endometrióza. Výjimkou nejsou ani problémy se štítnou žlázou, zablokované vejcovody, candida nebo sexálně přenosné choroby.

Domácí pomoc na ženskou neplodnost

Pakliže má žena problémy s otěhotněním, negativně se to podepíše na její psychice. Po emoční stránce je vědomí, že možná nebude schopna počít vlastní dítě, velice těžká a vyčerpávající. Pomoci na ženskou neplodnost přitom najdete i u vás doma, stačí jen správně hledat.

Skořice

Skořici si spojujeme s vůní Vánoc nebo jablečným štrůdlem. Věděli jste ale, že může pozitivně přispět ke správné funkci ženských vaječníků? Navíc je známá tím, že napomáhá při léčbě syndromu již zmíněných polycystických vaječníků, což je jedna z příčin ženské neplodnosti.

Datle

Pokud si rádi pochutnáte na datlích, máme pro vás dobrou zprávu: i datle mohou pomoci s ženským problémem otěhotnět! Obsahují v sobě hodně E, B a A, dále pak železo a další minerály, které jsou důležité proto, aby žena mohla otěhotnět.

Granátové jablko

Do třetice všeho dobrého zmíníme granátové jablko, které u žen zvyšuje plodnost. Je totiž známé tím, že zvyšuje průtok krve do dělohy a zároveň zahušťuje děložní sliznice. Mimo jiné je také nápomocné pro zdravý vývoj plodu – to bychom ale předbíhali.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.