Žere vám pračka ponožky? Expert vysvětlil, kam se ztrácí

Věsíte prádlo na věšák a všimnete si, že jedna ponožka z páru chybí. Snad každému se v pračce ztratila ponožka a kdo říká že ne, lže. Anebo ví, jak otevřít filtr pračky a objevit ztracené poklady. Nejdříve však zkontrolujte těsnění a buben pračky.

Těsnění pračky 

Gumové těsnění pračky zachycuje všechny nečistoty a zápach. Je to první věc, kterou čistíme během údržby pračky. Těsnění jednoduše odhrňte a prohmatejte. Snadno se tam zaseknou menší věci jako ponožky, ramínka, spodní prádlo apod.

Buben pračky

Nejen v těsnění, ale i v bubnu pračky se po tom, co se v pračce odstřeďuje voda, mohou části oblečení přichytit na horní část bubnu, anebo v jeho žebrech a lopatkách. Pokud se vám stále něco nezdá, protože to v pračce nějak zvláštně šustí, podívejte se pod žebra. Dá se s nimi hýbat, opatrně je tedy můžete posunout a nahlédnout pod ně. Snadno se tam schovají různé knoflíky a mince.

I buben pračky je nutné udržovat tím, že jednou za čas koupíte speciální prášek, který nasypete přímo do bubnu, a pustíte pračku naprázdno na nejvyšší teplotu.

Pokud máte pocit, že vám doma chybí ponožky, zkuste zkontrolovat srdce pračky. Začněte u bubnu, přes těsnění až po filtr. / Foto: Shutterstock

Filtr pračky

Filtr pračky má každá pračka někde jinde. Většinou ho najdete dole u země vepředu, ale není to pravidlo. S trochou technického talentu místo uhádnete, ale pokud ne, podívejte se radši do manuálu. Až to místo najdete, vezměte si k sobě starý ručník. Z filtru totiž poteče špinavá voda. Opatrně odšroubujte uzávěr a podívejte se dovnitř.

Najít tam můžete i věci, jako jsou kapesníky, vlasy apod. Tím, že filtr očistíte, umožníte pračce dobře odstřeďovat. Pračka bude fungovat lépe, prádlo bude lépe vyždímané a voňavé. Víčko filtru nasaďte zpátky a při prvním praní pračku pro jistotu bedlivě sledujte, jestli z pračky nezačne téct voda, protože jste víko dostatečně nedotáhli. V tom případě pozastavte činnost pračky a víko pořádně utáhněte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Reviewed

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments