Zhubněte do léta. Skvělá metoda šitá na míru ženám po 50

Pokud je vám přes 50, shazování kil už nebývá tak snadné, jako před třiceti lety. Ve chvíli, kdy se rozhodnete zatočit s kily navíc, je potřeba udělat mnoho změn. Ale nezoufejte, jde to. Stačí se zaměřit na zdravý životní styl, dostatek spánku a pohyb. Především nesmíte nikdy hladovět.

Hladovku ani nezkoušejte

Ačkoliv každého hned napadne, že by měl omezit příjem kalorií, základem je nehladovět. To tělu nijak nepomůže. Je potřeba jíst dostatečně, ale kvalitně. Vybírejte si zdravé suroviny, zaměřte se na zeleninu, a hlavně dostatečné množství bílkovin, aby vás netrápil hlad mezi jídly.

Přijímejte dostatek tekutin

Možná děláte ještě jednu chybu, a to že málo pijete. Pokud začnete den velkou sklenicí vody s citronem, tělu hodně pomůžete. Navíc se dostatečným příjmem tekutin vyplavují toxiny, budete se cítit i vypadat lépe, a navíc nebudete mít pocit hladu.

Jezte pouze třikrát denně

Ačkoliv názory na tuto problematiku se různí, pokud necháte tělo dostatečně vytrávit mezi hlavními jídly, odmění se vám. Ideální je mít tři kvalitní jídla za den – snídani, oběd a večeři. V tuto dobu klesne hladina inzulínu, a tělo začne spalovat tuky. Pauza by měla trvat 5 hodin.

 Slaďte zdravě

Sladit vše bílým cukrem je nezdravý návyk, který můžete snadno změnit. Vyzkoušejte například med. Dodá vám mnoho energie a navíc vitamíny, minerály a antioxidanty. Uděláte něco jak pro štíhlou linii, tak i pro své zdraví.

Foto: Shutterstock

Nezaměřujte se pouze na problémové partie

Je v pořádku zařadit do denních návyků cvičení, posilování a strečink. Častou chybou je, že se lidé zaměřují výhradně na problémové partie. Cvičit je potřeba komplexně. Cvičte i na záda a posilujte hluboký stabilizační systém. Pomůže vám to vyrýsovat postavu a zároveň vás nebudou bolet záda.

Nevynechávejte sacharidy

Ačkoliv se moderní diety často zakládají na vynechání sacharidů. Je chybou sacharidy vynechávat, ale důležité je snížit podíl jednoduchých cukrů ve stravě. Místo toho využívejte složité sacharidy, které vám dodají dostatek energie.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

No, já znám spoustu žen 50+, které nemají ani nadváhu – ale ten váš recept doporučte těm vykrmeným prasnicím 20, 25 a 30+, které kvičí, že nemůžou zhubnout po porodu a “přibírají i z vody” 😀

Jana
Jana
2 let
Reply to  Iris

A toto je komentár len na vyliatie divne zlosti, od veci a zbytočný.