Zjistilo se, že ženy, které používají droždí, jsou krásnější. Vyzkoušejte to také

Není tajemství, že droždí je plné vitamínu B a jeho konzumace je pro naše tělo velmi prospěšná. Pečovat o něj nám ale může pomoci i z vnějšku. Vyzkoušejte několik receptů pro krásné vlasy a pleť, na které nedáte dopustit.

Droždí jako životabudič

I když je droždí silným spojencem krásy, bylo dříve používáno především jako lék proti únavě. Ať už se jednalo o ženy po porodu nebo pracující muže, bylo doporučováno jedno pivo denně. Obsahuje totiž pivovarské kvasnice, které mají velmi podobné složení vitamínů a minerálů jako pekařské droždí. Kromě nich najdete v droždí velké množství proteinů a živočišných škrobů nezbytných pro tvorbu energie a regeneraci svalů po těžké práci.

Pomocník pro vaše tělo

Díky svým schopnostem je nejlepším pomocníkem pro vlasy a kůži, které potřebují obsažené vitamíny. Vitamín B2, známý také jako riboflavin, zvyšuje elasticitu keratinu, který tvoří vlasové vlákno. Jeho pravidelné doplňování zajistí krásnou kštici i jemnou a vyživenou pokožku. Bývá také častým pomocníkem, máte-li křehké a třepivé nehty. Posílí je a vyhladí.

Foto: Shutterstock

Zocelte své vlasy

Stejný efekt můžete očekávat u vlasů. Pokud se potýkáte s třepivými konečky a krepatými vlasy připravte si domácí vlasovou masku. Ve čtvrt hrníčku vlažného mléka rozpusťte 2 lžičky sušeného droždí nebo třetinu čerstvého. Vytvořte kašičku, kterou nanesete na umyté a lehce vysušené vlasy. Nechte hodinu působit a důkladně opláchněte. Používání masky jedenkrát týdně vlasovou kutikulu vyhladí a vytvoří dokonalou hřívu.

Rozjasněte pokožku

Máte-li mdlou pokožku, bude pro vás droždí představovat malý zázrak. Kromě oživení pleti pomáhá čistit a reguluje tvorbu kožního mazu. Stačí smíchat 4 lžičky sušeného droždí s trochou vlažné vody. Tuto masku vklepejte konečky prstů do pleti, po pěti minutách opláchněte vlažnou vodou. Opakujte minimálně dvakrát týdně, abyste zajistili, že bude pleť jasná a hydratovaná.

Foto: Shutterstock, zdroj: Laboratoires Phytoceutic

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments