Zkrachují statisíce Čechů. Už za pár měsíců, bude to velký masakr

Už je to prakticky jisté. Česká republika se řídí do obrovského průšvihu, který přinese faktickou likvidaci životní úrovně milionů lidí. Skutečně citelný dopad to bude mít na statisíce lidí, kteří jsou už dnes v problémech. Ti za pár měsíců v podstatě padnou neboli zkrachují, protože nebudou mít na hrazení svých základních životních potřeb, jak varuje ekonom Lukáš Kovanda.

Lidé pracují, ale nestačí to

Pesimismus lidí už se odráží i v průzkumech. Současnou situaci hodnotí Češi jako vůbec nejhorší od roku 1993. Přitom ještě nejsme ani zdaleka na konci. V příštích měsících se například očekává další významné zdražení potravin.

Lidé stále častěji pociťují to, že jsou vlastně chudí. A to navzdory tomu, že dělají vše pro to, aby nebyli. Ačkoliv třeba oba rodiče od rodiny pracují, jejich příjmy nestačí na to, aby pokryly nájem, popřípadě hypotéku, platby energií, potraviny a další běžné potřeby.

Přibývá také jedinců, kteří se tuto situaci snaží řešit tím, že si najdou další pracovní úvazek. To je ale dlouhodobě velmi obtížné ustát, protože je to velmi vyčerpávající.

Foto: Shutterstock

Pomoc je mizivá a lepší to nebude

Představitelé státu sice hovoří o tom, že nenechají nikoho padnout. Ale to jsou podle všeho jen plané výkřiky. Ostatně, je to patrné z míry pomoci, která vyzařuje ze všeho nejvíc zoufalství. Někdy by snad rodiny měly dostat pět tisíc korun za každé dítě, ale to je nevytrhne.

Stejně tak dotace ve výši maximálně 15 tisíc korun na energie. Obzvlášť ve chvíli, když platby vzrostly několikanásobně a některé domácnosti najednou za plyn a elektřinu vydávají třeba 150 tisíc korun ročně.

Připravme se tedy na to, že příští měsíce budou opravdu bolet. Zřejmě se schyluje k masivní krizi, která se dotkne úplně každého.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
1 měsíc

Stačí jen vzít koště, vymest SPOLU rovnou do basy, zajet do Ruska pro smlouvu na plyn a ropu, přestat prodávat elektřinu Němcům za levno a draho si ji zpět kupovat/ copak to lidi nevidíte jak Vás kriminálníci SPOLU okradají ? / a udělat referendum o vystoupení z EU a NATO. A nakopat “pravdu a lásku ” do zadku.

Ludwig
Ludwig
1 měsíc
Reply to  Aleš

Přesně tak!

Nwapa
Nwapa
1 měsíc

Vláda se o všechny postará. Vždyť o miliardách rozhodují jak o drobných