Zkušená žena dává do mrazáku zásadně kus alobalu. Důvod je jasný a úspora značná

Alobal se najde v mnoha domácnostech. Ať už jej využíváte na zabalení jídla a jeho uchování v lednici nebo pro děti na svačinu, aby si jídlo déle udrželo požadovanou teplotu. Využití najde i při pečení, když nemáte po ruce poklici, můžete alobalem zakrýt pekáček a maso vložit do trouby. Díky alobalu se maso nepřipálí a bude krásně šťavnaté. Také některé recepty doporučují péct maso přímo v alobalu.

Alobal v mrazáku

Objevili jsme ale jeden způsob využití, který není až tak častý a jistě mnohé překvapí. Pokud máte doma starší mrazák, který nemá funkci No Frost, musíte pravidelně mrazák odmrazovat. Funkce No Frost je fakticky beznámrazový systém. K mrazení se používá suchý studený vzduch, který je rovnoměrně rozptylován ventilátorem. Pokud tedy v mrazáku nevznikne žádná vlhkost, nemá, co v mrazničce namrznout, a tudíž nevzniká žádný led po stranách a na čelní straně mrazáku.

Ale zpět k mrazákům, kde se námraza tvoří. Zde vám může pomoci alobal.

Vyjměte z mrazáku všechny potraviny, ale také samotné zásuvky, pokud jsou odnímatelné. Mrazák po vyzpráznění odmrazte. Po jeho odmrazení vyložte strany mrazáku alobalem a opatrně vraťte jednotlivé zásuvky zpět na místo. Vrstva ledu se bude tvořit na alobalu, který snadno vyměníte a nemusíte podstoupit celý proces odmrazení.   

Foto: Shutterstock

Jak zabalit potraviny

Alobal můžete také využít při skladování potravin v mrazáku. Aby si potraviny udržely lepší a čerstvější chuť i pod delší době skladování, je vhodné zabalit je do obalových materiálů, které umožní skladování bez přebytečného vzduchu. Ideální je tedy alobal, který můžete potravině při balení přizpůsobit. Zabalíte do něj ryby, masa, zeleninu, dezerty a mnoho dalšího. Nebo můžete pro zabalení využít vakuovací sáčky. Alobal nebo sáček nezapomeňte označit cedulkou s identifikací potraviny, kterou skladujete, abyste ji poté snadno našli.

A kam vyhodit použitý alobal? Alobal můžete vyhodit do sběrných nádob na kovový odpad nebo odnést do sběrného dvora

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Chybí zmínka o dost důležité věci. Jak to na ty stěny mrazáku připevnit. A hlavně třeba u pultového. Paní redaktorka čekám na odpověď, protože jistě víte o čem píšete a tento “fígl” už jste vyzkoušela.

Aleš
Aleš
1 rok

To je prča,mě tak strašně baví tyhle články kdy většina Čechů neví o nějaké funkci čehosi😆🤣😂

Promiňte ale mohl bych pro příště poprosit o článek skryté funkce toaletního papíru? Například kolikrát ho přeložit aby bylo utírání bezpečné apod🙊🙈

Last edited 1 rok by Aleš
Aleš
Aleš
1 rok

To je zase výplod 😆