Zkušené babičky dělají se slimáky rychlý proces. Ukázaly, jak něco takového vypadá

Slimáci jsou naprosto neoddělitelnou součástí naší přírody. Bohužel je ale nepotřebujeme vídat v naší zeleninové zahrádce. Jak s nimi rychle zatočit?

Sežerou, na co přijdou

Slimák je v naší zahrádce považován za jednoho z největších škůdců. Sotva se vám podaří vypěstovat si mladé salátky, už na nich uvidíte nenechavé žrouty. Slimáci zkrátka zkonzumují vše, na co jen přijdou.

Slabší povahy se smíří s tím, že všechny slimáky nasbírají do kyblíčku a odvezou někam na okraj lesa, kde si najdou jinou potravu. Ti kovanější z nás se pustí do špinavé práce.

Prášek z hořčice

Nejlepší obrana je prevence. Pořiďte si prášek z hořčice. Ten se postará o to, abyste odehnali škodlivé slimáky i parazity. Zároveň nijak neublížíte rostlině. Posypejte své rostliny práškem z hořčice.

Posolit, nepepřit

Kuchyňská sůl se považuje za spolehlivý prostředek v boji proti slimákům. Musíte si ale dát pozor, abyste nesypali sůl na plodiny a zeminu, můžete jí uškodit. Zasypat solí byste měli jen a pouze slimáky.

Dobrý den, popel sem

Dřevěný popel vám skvěle poslouží pro ošetření vaší zahrady. Dokonale odpuzuje slimáky. Nelíbí se jim totiž fakt, že se oblepí popelem a nemohou se spolehlivě pohybovat. Dřevěný popel je užitečný pomocník.

Foto: Shutterstock

Ocet a jedlá soda

Připravte si roztok s vodou, octem a jedlou sodou. Pravidelně ošetřujte rostliny a snažte se, aby byl postřikem ošetřen také list z jeho spodní strany. Takto spolehlivě odpudíte všechny slimáky.

Kávovou sedlinu nevyhazujte

Kávová sedlina je v zahradě velmi užitečná. Pijete rádi kávu? Následně se snažte vždy kávovou sedlinu rozprostřít okolo zeleninového záhonku. Slimákům káva vůbec nevoní, zřejmě málo sledují reklamy na voňavou pochoutku. Odlezou jinam.

Slimáky můžete samozřejmě také překrojit napůl, podobně, jako to dělávali lidé v dřívějších dobách. Máte slepice? Dopřejte jim každý den několik masitých přídavků k potravě. Slepicím ale přemíra slimáků nechutná. Zato speciální kachna, indický běžec, je s chutí vyhledává.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments