Zkušené ženy dávají své silonky do mrazáku. Řeší tak důležitý problém

Přísný dress code předpisuje dámské punčocháče ke každé sukni a ke každým šatům, dokonce i v horkém létě. Většina jemných punčocháčů představuje pro dámy nepříjemné riziko protrhnutí spojené s ostudou. Ukážeme vám, jak problému předejít.

Jemné punčocháče

Moderní legíny jim sice šlapou na paty, přesto z dámských šatníků nezmizely ani nemohou zmizet. Jsou nedílnou součástí formálního oblečení. Ať už si koupíte krabičku s jakoukoliv gramáží silonek, budete čelit známému riziku. Silonky se mohou snadno protrhnout. Na vině je chyba při oblékání, zatrhnutí o nábytek při pohybu nebo špatně provedená pedikúra. Možná vás překvapí, že životnost silonek může prodloužit jeden spotřebič, který doma zcela jistě používáte pro jiný účel.

Zmrazte silonky

Jemné i silnější silonky umisťujte před oblékáním do mrazáku. Se zmrazenými silonkami minimalizujete riziko jejich protržení a zároveň prodloužíte jejich životnost. S protrženými silonkami příliš parády neuděláte, a to ani v případě, že oko na punčoše rychle fixujete lakem na vlasy.

Je známo, že se silonky protrhnou nejčastěji ve chvíli, kdy spěcháte nejvíce. Proto byste měli mít v mrazáku vždy připraven další pár. Na mrazení silonek potřebujete uzavíratelný sáček, vodu a malé místo v mrazáku.

Foto: Shutterstock

Nové silonky patří do mrazáku

Jakmile si koupíte nové silonky, ihned je opatrně properte v čisté vodě a v ručníku mírně vysušte. Ještě vlhké silonky dejte do uzavíratelné sáčku a do šuplíku v mrazáku. Mrazte je po dobu asi 3 hodin. Následně je vytáhněte a nechejte přirozeně rozmrazit a proschnout. Teprve poté si silonky oblékněte. Tímto postupem se prodlužuje životnost nylonových vláken až dvaapůlkrát.

Aby silonky dlouho vydržely i po dobu nošení, nikdy je neperte v pračce. Silonky jsou určeny pro praní v ruce za nízké teploty vody. Používejte jemný prášek pro ruční praní.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments