Japonci dávají odpradávna sůl do záchodu. Je s podivem, že Češi na to ještě nepřišli

Každý chce mít čistý a dezinfikovaný záchod. Vynakládáte nezanedbatelné částky za chemické čističe do WC, a přesto nejste spokojeni? Nabízí se mnohem snazší řešení. S čistotou toalety vám pomůže obyčejná kuchyňská sůl. Navíc zabere i na vodní kámen.

Jak na to?

Připravte si 250 g soli a 1,5 l horké vody. Sůl promíchejte a počkejte, dokud se úplně nerozpustí. Nakonec ji vlijte do WC. Sůl dokáže pohltit pachy a zároveň toaletu dezinfikuje. Abyste dosáhli maximálního efektu, opakujte tento postup vícekrát za sebou. Silný zápach z toalety výrazně omezíte, pokud budete sůl aplikovat každý den nejméně týden v kuse. Pro údržbu pak stačí jednou až dvakrát do měsíce.

Hrubá sůl s octem na usazeniny

Usazeniny, které nejdou jen tak odstranit, můžete dostat dolů také poměrně snadno. V tomto případě nahraďte kuchyňskou sůl hrubou solí. Sůl nasypte do nádoby a zalijte ji mírně zahřátým octem. Nechte odstát, aby byla sůl mírně vlhká, a pak ji naneste na usazeniny. Nechte působit nejméně několik hodin, nejlépe přes noc. Pak půjdou usazeniny snadno doloupnout a toaletu můžete dočistit pomocí štětky a opláchnout vodou. Hrubá sůl je zároveň i skvělý způsob, jak se zbavit ucpaného odpadu.

Štětku udržujte v čistotě

Štětku používáte denně, zvlášť, pokud vás je doma více. Je nutné dbát na to, aby byla použitelná a nezapáchala. Na to je jednoduchý trik. Do nádobky, ve které štětka stojí, nalijte vodu se solí a kyselinou citrónovou. Štětka bude díky tomu dokonale vydezinfikovaná a nebude zapáchat.

Foto: Shutterstock

Sůl toaletu vybělí

Díky přírodním přípravkům toaletu i snadno vybělíte. Stačí hrubou sůl nasypat do záchodové mísy, nechat chvilku působit a rozetřít štětkou.

O čištěním toalety pomůže i ocet

V případě, že zrovna nemáte dostatek soli, si vystačíte i s octem. Stačí přivést k varu 1 l octa, přidat do něj lžíci jedlé sody, nalít do mísy a nechat chvilku působit. Nakonec toaletu dočistěte a máte hotovo.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments