Zkušení Češi přišli na to, jak tankovat s velkou slevou. Každý litr je stojí o několik korun méně u jakékoliv čerpačky

Nějakou dobu se zdálo, že alespoň ceny pohonných hmot budou v této složité době malou útěchou. Ačkoliv před půl rokem rychle vyskočily k rekordním hodnotám překračujícím 50 korun za litr benzinu či nafty, nakonec se začaly poměrně rychle snižovat.

Opět se zdražuje

Před pár týdny to vypadalo, že se situace na trhu s pohonnými hmotami normalizuje a že budeme čerpat paliva za cenu jen o trochu vyšší než před rokem. Jenže pak se to znovu obrátilo a ceny zase zamířily vzhůru. Dlouhou dobu zlevňující benzín už je zase za 43 korun za litr a v případě nafty se zřejmě opět bude testovat padesátikorunová hranice.

Češi tak začali vymýšlet, jak by si z těchto vysokých cen přeci jen trochu ulevili. A zjistili, že možnosti skutečně existují a jsou navíc poměrně jednoduše dosažitelné.

Možnosti tu jsou

Například síť čerpacích stanic Benzina, která patří polskému koncernu Orlen, spustila zajímavý projekt takzvané Tankarty. S tou je možné ušetřit korunu na litru pohonných hmot u každé benzinky v této síti. Nárazově přitom mohou být slevy ještě vyšší v rámci různých akcí. Ve spolupráci s dalšími firmami potom nabízí rovněž vyšší slevy.

Foto: Shutterstock

Zajímavou nabídku teď mají také čerpací stanice OMV. Když si stáhnete aplikace MyStation, můžete sbírat body a získávat za ně slevy na pohonné hmoty. Za jeden bod získáte slevu ve výši až tří korun na litr paliva. Velkou výhodou je, že pokud si aplikaci stáhnete a aktivujete, dostanete rovnou 100 bodů na přivítání.

Body můžete sbírat i na čerpacích stanicích Shell. Následně je můžete proměňovat za různé odměny, ale pravidelně je lze také využívat na další slevy na pohonné hmoty. Podobný program nabízí i síť čerpaček Mol, kde se od 25. října navíc spouští speciální akce pojmenovaná sleva na palivo. Na každé načerpání můžete navrch získat ještě slevu ve výši 30 korun na standardní a 60 korun na prémiová paliva.

Podnikatelé a živnostníci mohou obvykle šetřit ještě podstatně více. Stačí využít identifikační číslo a zažádat o tankovací kartu. Ty často nabízejí slevy nejen v určité síti, ale plošně na všech benzinkách.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
JAROMÍR
JAROMÍR
1 rok

Zajímavé to bude až bude sleva u Tank Ono

Vladislav
Vladislav
1 rok

A není lepší rovnou tankovat u čerpacích stanic, které jsou levnější a přitom kvalitnější než ty zmiňované…