Zkušení důchodci v Česku kasírují 90 tisíc od státu na ruku. Je to pro všechny, okamžitě si o to řekněte také

Když se někdo ocitne v důchodu, není to úplně záviděníhodná situace, obzvlášť pokud za svého produktivního života nedokázal vytvořit tak vysoké rezervy, aby z nich mohl následně žít nebo si tak alespoň pomáhat. V podstatě jste potom odkázáni na jediný příjem, přičemž i vaše možnosti přivýdělku se povážlivě tenčí.

Pomoc pro seniory

Zatímco mladší člověk si v případě větší potřeby může říct, že si vezme ještě jeden úvazek a pracuje zkrátka více, v důchodu už to tak jednoduché není, a to třeba i proto, že firmy po starších zaměstnancích nesahají zrovna všemi deseti.

Stát to pochopitelně ví, a tak se snaží penzistům různými způsoby přilepšit. Obzvlášť v dnešní době, kdy se tolik mluví o nutnosti zvýšit energetickou efektivitu a úspornost nemovitostí. Právě tam je v případě důchodců často velký oříšek, že by třeba i chtěli, ale nemají na to peníze.

Do toho přitom přicházejí plány Evropské unie, která požaduje, aby již v roce 2030 všechny domy a byty splňovaly alespoň určitý energetický standard. V případě důchodců toho zřejmě nepůjde dosáhnout jinak než tak, že se jim dají peníze na ruku, aby si alespoň něco z toho zařídili.

Foto: Shutterstock

Zažádat může každý

V České republice už to přitom začalo. Státní fond životního prostředí aktuálně nabízí velmi štědrou dotaci ve výši 90 tisíc korun. Za tu by senioři měli pořídit celý fotovoltaický systém na ohřev teplé vody, a to včetně bojleru.

Všechno je přitom velmi jednoduché a nastavené tak, aby lidé nemuseli platit ani korunu z vlastní kapsy. Většinou to stačí svěřit nějaké firmě, která instalaci tohoto systému zajišťuje. Ta za vás vyřídí dotaci, peníze vám přijdou na účet, firma soláry a bojler nainstaluje a vy jí zaplatíte to, co vám přišlo. Všichni jsou spokojeni a vy navíc máte ještě teplou vodu zdarma. Pochopitelně tehdy, když svítí sluníčko, ale i tak je to příjemné.

Čtěte také: Supermarkety digitalizují. Senioři se pak nedostanou k některým slevám

Přitom tady skutečně platí, že kdo si o tuto dotaci nepožádá, jednoduše o ni přijde. Určena je opravdu pro všechny, a tak by byla škoda toho nevyužít. Takové peníze se přeci jen nerozdávají každý den.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
4 měsíců

Souhlasím s panem Jiřím, jde okrádání ministerstva I zneužití důchodců. Není firma jako firma. To by si ministerstvo mělo ověřit jakým způsobem se realizuje skutečnost. Děkuji zklamaný Pavel

Palo Petr
Palo Petr
4 měsíců
Reply to  Pavel

Pokud budou tento stát řídit diletanti, bývalí estébáci a rozvědčíci vojsk Varšavské smlouvy, tato republika a její občané se stanou otroci nadnárodních korporací a bohatých zločineckých rodin, kteří řídí politiků prostřednictvím jimi vlastněných médií a veřejných služeb. I tento příspěvek bude patrně smazán.

Jiří
Jiří
4 měsíců

Pěkná kravina , to zase neměl pisálek o čem psát tak napíše takovou z prominutím hovadinu , v reálu je to úplně jinak ať si to vyzkouší inteligent