Zkušení lidé hází do záchoda česnek. Konečně prozradili, proč to dělají

Údržba toalety není příliš příjemné téma. Týká se ale každého z nás. Pokud nejste příznivci záchodové chemie a nehodláte přispívat ničení přírody v podobě příliš mnoha chemických látek v odpadech, můžete vyzkoušet i příjemné alternativy.

Přírodní prostředky jsou stejně účinné

Není nutné si kupovat litry chemie pro vaši toaletu. Dezinfekční vlastnosti má i mnoho jiných přípravků nebo přírodních látek. Úklid toalety se vám tak denně podaří jen za použití ekologických přípravků. Česnek mezi ně rozhodně patří také.

Jedlá soda dělá divy

Do toalety večer nalijte jednu lžíci sody a jednu lžíci soli, které jste rozpustili v teplé vodě. Směs nechte přes noc působit a ráno jen setřete uvolněné nečistoty záchodovou štětkou. Tato směs působí i jako prevence usazenin z vodního kamene v odpadním potrubí.

Jablečný ocet dezinfikuje a ničí bakterie

Usazeniny i bakterie vám spolehlivě zničí i obyčejný jablečný ocet. Půl hrnkem octa přelijte večer mísu a ráno opět toaletu očistěte štětkou. Toaleta bude vydesinfikovaná a opět budete působit preventivně proti zanéšení potrubí vodním kamenem.

Ale co ten česnek?

Antiseptické, antibiotické a antimykotické účinky česneku jsou dobře známy. Stejně, jako pomáhá našemu tělu, je králem i při dezinfekci. Dva stroužky česneku oloupejte a nakrájejte. Večer je vhoďte do toalety a ráno je prostě a jednoduše spláchněte. Bakterie zmizí.

Foto: Shutterstock

Alkohol je skvělý pomocník

Tedy při čištění rozhodně. Na hadřík, kterým se právě chystáte vyčistit toaletní mísu, přidejte pár kapek alkoholu. Sanita se bude lesknout, bude dezinfikovaná a zbavená nečistot. Alkohol můžete použít i pro úklid koupelny, nebo při umývání oken.

Nepřejete si do své domácnosti chemii z drogerie? Postarejte se o dokonale čistou domácnost i bez drahých čističů a dezinfekcí. Pravidelně toaletu udržujte a bude stále čistá a bez usazenin, nečistot i skvrn od vodního kamene.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments