Zkušení lidé používají aviváž na záchodě. Řeší jeden velký problém

Aviváž v domácnosti používáme k provonění prádla. Má ale další využití. Například vám pomůže s rozčesáním vlásků panenek nebo odstraní nepříjemný problém na toaletě. Aviváž nepatří jen do pračky, seznamte s tipy na použití aviváže.

Opojná vůně aviváže

Koncentrovaná aviváž má nádhernou vůni, proto by byla škoda využít ji jen při péči o prádlo v posledním máchání. Vůně aviváže vám pomůže nádherně provonět celý domov, mimo jiné po ní můžete sáhnout při běžném úklidu. Výsledkem bude dokonale čistá a příjemně voňavá koupelna, chodba nebo podlahy v kuchyni.

Úklid koupelny s aviváží

Nepříjemný zápach se z koupelny line zpravidla proto, že se jedná o místnost, která nemá dostatečné odvětrávání. Je pozvánkou pro nejrůznější typy plísní a bakterií, ty stojí za výrazným zápachem. Koupelnu je třeba pravidelně čistit a dezinfikovat. Dezinfekce jsou účinné, nicméně nemají hezkou vůni. Při čištění koupelny nebo vytírání podlah přidávejte do vody aviváž. Za pár minut bude vaše koupelna nádherně provoněná.

Vyčistěte vanu i umyvadlo

Chcete si zjednodušit čištění umyvadla a vany? Pak si pomozte s aviváží. Umyvadlo a vanu před čištěním nejprve odmočte. Odmočení se provádí s aviváží. Zašpuntujte odtok, nalijte dvě víčka aviváže a důkladně zalijte vroucí vodou. Nechejte působit 4 hodiny nebo přes noc. Následně vypusťte a vydrhněte sanitu běžným způsobem. (U vany je třeba množství aviváže minimálně zdvojnásobit).

Foto: Shutterstock

Nepříjemný zápach z toalety

Pro odstranění pachu z toalety nalijte aviváž do nádržky s vodou uvnitř toalety. Je mnohem silnější než klasické osvěžovače v toaletní míse. Vydrží mnohá spláchnutí a toaleta bude příjemně provoněná. Pro údržbu toalety vám samozřejmě stačí nejlevnější typy aviváží z prodejních řetězců, protože aviváž v tomto případě nepotřebujete ke zjemnění prádla, důležitá je jen její vůně.

Další tipy na použití aviváže

  • Po namočení do roztoku aviváže snadno rozčešete zacuchané vlásky panenkám.
  • Aviváž pomáhá s odstraněním prachu a nečistot na zárubních dveří.
  • Namočené koupelnové podložky a rohože do roztoku aviváže vyčistíte snadněji.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments