Okna budou čistá po celý rok bez zásahu. Stačí je umýt jednou speciální směsí, žádný jar

Může být těžké udržovat okna čistá. Především před zimou je vhodné je vyčistit, aby odolávaly náporu počasí. Pokud to neuděláte, jejich stav se ještě zhorší. Pro nejlepší výsledek a nejtrvanlivější výsledek vyzkoušejte následující tipy.

Aby se čištění povedlo

Chcete-li dosáhnout perfektního výsledku, začněte přípravou. Odstraňte nečistoty a pevné částice. Nezapomeňte ani na rámy, které vyžadují stejnou pozornost. Pro mytí volte slunečný den. Pro perfektní výsledek je důležitá i rychlost.

Máte dvě možnosti

Chcete-li snadno a efektivně udržovat čistotu svých oken, máte na výběr ze dvou možností. Mikrovlákno se jeví jako ideální řešení, neboť nezanechává žádné stopy. Použijte dvě utěrky a máte hotovo. Pro ještě pohodlnější čištění se však můžete rozhodnout pro stěrku. Tato vám pomůže odstranit přebytečnou vodu, a zajistí lesklá a čistá okna bez nutnosti otírání a leštění.

Přidejte do vody něco navíc!

Zkuste nové a efektivní způsoby čištění oken. Zamiřte na alternativy k tradičním prostředkům. Mezi ty patří například bílý ocet. Tento přírodní pomocník odstraní nejen špínu, ale také odpuzuje mouchy. Pokud toužíte po lesklých a dokonale čistých oknech po celý rok, zkuste přidat do vody kondicionér na vlasy nebo aviváž. Tyto přísady dodají oknům neuvěřitelný lesk a zabrání vzniku šmouh.

Foto: Shutterstock

Řešení proti zamlžování oken

Chcete-li dosáhnout dokonale čistých a lesklých oken bez šmouh, použijte glycerin. Jeho antistatický účinek brání usazování prachu, zatímco několik kapek na čistící hadřík pomůže zbavit se nežádoucího zamlžování.

V závěru lze říct, že čištění oken je velmi důležité pro zachování estetického vzhledu vašeho domova. Použitím správného prostředku a postupu můžete dosáhnout nejen skvělého výsledku, ale také ušetřit čas a snížit námahu. Proto neváhejte a vyzkoušejte některý z našich tipů, ať máte vždy dokonale čistá a lesklá okna.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
1 rok

Touhle směsí jsem okna umyl již před třiceti lety