Zlikvidovaná orchidej bude do 48 hodin jako nová. Osvědčený trik zaručí, že bude ještě krásnější než dříve

S orchideami je to někdo složité. Občas zkrátka nekvetou, ať děláte cokoliv. Někdy trpí i při sebelepší péči. Ale jde o rostliny, které se dají ve většině případů snadno zachránit, musíte jen vědět, jak na to.

Rostlinu můžete zachránit

Dostali jste orchidej, pravidelně ji zaléváte a nevíte, v čem je problém? Často jde právě o nevhodnou zálivku, případně o světlo. Suchou rostlinu poznáte snadno, takový problém jde snadno napravit. Pozor, orchidej je stejně jako mnoho jiných rostlin citlivá na chlorovanou vodu. Usychající rostlinu přendáte i s květináčem do odstáté vody a necháte ji v ní asi hodinu. Pak ji vyndáte, necháte okapat a měla by se vzpamatovat. Předtím ji zbavte uschlých částí.

Improvizovaný skleník

Pokud rostlina stále nevypadá tak, jak by měla, vytvořte improvizovaný skleník. Pěstování v uzavřených sklenicích některé druhy orchidejí preferují. Nádoba musí být perfektně čistá. Orchidej do ní přendejte i s květináčem a zasypte kamínky. Nalijte vodu, a skleník uzavřete. Pokud bude rostlina takto prosperovat, můžete ji v nádobě nechat.

Pravidelné hnojení

Jedním z problémů, kvůli kterému nezdobí orchidej krásné květy, může být nedostatek živin. Rostlinu byste měli přihnojovat od jara až do podzimu, ideálně přímo hnojivy určenými pro orchideje. Hnojivo můžete přidávat buď rovnou do zálivky, nebo ho aplikovat pomocí rozprašovače.

Foto: Shutterstock

Dostatek světla

Dalším aspektem, kvůli kterému nemusí rostliny prosperovat, je nedostatek nebo naopak přebytek světla. Většinou se jim daří u okna na západní nebo východní straně, v zimě jsou ale spokojenější na jihu. Přímé sluneční paprsky jsou problém, na druhou stranu nedostatek světla také. Je dobré zjistit si konkrétní druh, jelikož některé intenzivní světlo preferují a jiným naopak škodí více.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments