Zlikvidujte plevel kdekoliv a bez chemie. Je na to snadná lidová metoda, která nic nestojí

Prostředky na zlikvidování plevele se dají pořídit na každém rohu. Většinou se ale jedná o předraženou chemii, která se dá snadno nahradit i domácími prostředky. Jak na to, abyste se plevele zbavili za co nejnižší cenu? Vyzkoušejte přírodní přípravky.

Nekonečný boj

Plevel vždy roste rychleji, než naše užitečné plodiny. Sotva se jej z jedné strany zbavíme, na druhé straně se zase objeví. Zdá se, že svádíme nekonečný boj. Pokud se ale snažíte zbavit plevelných rostlin, které se usazují například ve spárách dlažby, na hranici vašeho chodníku, nebo také u zahrádky, můžete si pomoci i obyčejnými ingrediencemi. Neplaťte zbytečně za drahé pesticidy.

Tyhle kousky jsou nenáviděné nejvíce

A které plevely si na svém pozemku nepřeje vidět skutečně nikdo? Zejména se jedná o ptačinec prostřední, ostružiník srstnatý, bršlici kozí nohu, pýr plazivý, svlačec rolní, ale také o smetánku lékařskou – pampelišku. Ta se totiž svými odolnými kořeny dokáže zasadit snad téměř všude.

Začněte solit dlažbu

Potřebujete se zbavit plevele usazeného v dlažbě? Zasypejte jej solí. Ideálně zasypejte plevely solí a následně přelijte trochou vody. Slaný roztok pronikne až ke kořenům a dokonale rostlinu zahubí. Sůl můžete používat opakovaně. Konec plevele v dlažbě!

Vapka se postará o dokonalý výsledek

Vysokotlaký čistič, jinak zvaný lidově také vapka, se vám postará o dokonalé zničení veškerého zeleného “usazenstva” ve vaší dlažbě. Stačí, když si dáte tu práci a spáry pročistíte vodou. Tlak vody odstraní mechy, plevele, ale také usazené nečistoty. Výsledek? Perfektně čistá dlažba, která vypadá jako nová. Bez chemie, bez práce. Pouze stojíte a stříkáte.

Foto: Shutterstock

Dobrý den, ocet sem

Ocet asi není nejlepší pro podporu růstu rostlin, že ano? Jedná se o příjemnou přírodní dezinfekci, která nám pomáhá hygienicky vyčistit celou domácnost. Proč si z tohoto přítele neudělat spojence také pro boj s plevelem? Nachystejte si směs octa a vody v poměru jedna ku jedné. Nalívejte přírodní žíravinu přímo na kořeny. A je po plevelu a mechu.

Ať žije alkohol

Dostali jste od známých pálenku pochybné pověsti? Nic neriskujte a okamžitě ji proměňte v užitečného pomocníka. Můžete pár kapek přidat do vody určené na čištění oken – lesk bude opravdu významný. Nebo si připravte roztok alkoholu a vody, kterým budete zkrápět plevel na dlažbě.

A je to. Dobrý pocit se dostavuje okamžitě. Zbavili jste se nepříjemného plevele mrknutím oka.

Foto: Shutterstock, zdroj: HomeGuides

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
1 rok

Z vlastní zkušenosti vím že nejlepší způsob na plevel je mix ocet 1litr kyselina citronova (celý sáček) a sůl ( co se povede rozpustit )funguje to dlouhodobě a ideální čas na zaliti plevele je když je horko a sucho

Last edited 1 rok by Roman