Zloději v Česku přišli na nový trik. Pokud se na vašich dveřích objeví tohle, už se k vám chystají

Plánování letošních letních dovolených je už v plném proudu a Češi se těší až konečně zase po roce opustí na týden nebo dva své domovy a stráví krásný čas někde u moře. Pro mnohé je to vrcholem celého roku. Avšak kromě nepříjemných překvapení třeba v Chorvatsku, kde bude opět pořádně draho, na ně mohou čekat skutečně krušné chvíle po návratu.

Zkouší to neustále

Zloději v České republice jsou totiž mimořádně vynalézaví, a kdo si snad myslí, že loupení v rodinných domech a bytech už je minulostí, byl by na omylu. Ba právě naopak, dnes se mu nevěnují jen zoufalí jednotlivci jako dříve, ale celé organizované skupiny, které mají sofistikované postupy a je velmi obtížné je dopadnout, jak se nedávno ukázalo v sérii vloupaček kolem Prahy.

Na letošní sezónu mají zloději opět připravenou plejádu triků. Jedním z nich je například použití lepicí pásky, kterou zkouší, zda je daná nemovitost skutečně opuštěná. Postup je jednoduchá. Prostě průhlednou páskou přelepí zámek a nějakou dobu počkají. Potom se přijdou podívat, zda je neporušená. Pakliže tomu tak je, mohou s jistotou předpokládat, že nejste doma.

V případě, že doma jsou, z hlediska lupičů se nic neděje. Majitelé obvykle pásku jen protrhnou, případně si jí všimnou a odstraní. Nedojde jim ale, že se tu na ně kuje něco hodně nepěkného. Obvykle to považují jen za dětský žert. Ostatně, kolikrát vám vaše ratolesti něco polepily, že.

Jak na ně vyzrát

Jde vlastně jen o variantu dalšího triku, který se rovněž stále používá. A to je vsouvání sušenky pod rohožku. Pokud je sušenka po pár dnech stále v celku, znamená to, že v domě nikdo není. Pokud je ale rozšlápnutá, někdo do domu vstupoval a není zrovna nejlepší ho takzvaně “udělat”.

Lapkům je velmi obtížné se bránit. Někteří odborníci doporučují vytvořit si chytrou domácnost a na dálku z dovolené ovládat osvětlení. To znamená čas od času ho zapnout a pak zase vypnout. Má to navodit dojem, že jste doma. Ovšem profesionálové toto dobře znají a dokáží si to sami ověřit právě pomocí výše popsaných způsobů.

Čtěte také: Vyluxují jeden bankovní účet za druhým. Šibalové objevili nový trik, kterým Čechům seberou všechny peníze, co mají v bance

Ideální je tedy především to, abyste měli dobrou pojistku na domácnost. Skutečně cenné věci byste doma vůbec mít neměli. Od toho jsou například bankovní trezory. Případně si pořiďte nějaký skutečně nedobytný trezor domů. Ale pozor. Nějaký malý trezorek problém skutečně neřeší. Takový si zloději mohou klidně odnést s sebou a v klidu si ho někde otevřít.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
roland.eichhorn.
roland.eichhorn.
2 měsíců

Fialová vláda vidí velkýho boha v USA,tak ve všem.Kdyz usmrtiš zloděje na svým pozemku,tak by neměl nastat žádní trest, nemá tam co dělat.Amici to tak mají,v tom Fialovi děkuji.

Pavla
Pavla
2 měsíců

Kdyby se pořádně trestalo za krádež tenkrát za krádež setkaly ruce tak by si to rozmysleli ale dnešní době se vězeň má líp než normální lidi co pracují

Pavel
Pavel
2 měsíců

Pokud budou takovíto parchanti chycení tak jim napařit 300 hodin nucené práce.Možností je dost. Kamenolomy,stavby silnic,úklid ulic.Samozřejmě za existenční minimum a platit škody.

Hevstejn
Hevstejn
2 měsíců

Alarmujici clanek o hovne ze se stale krade postaru🤔 no uz se tady nicemu delsi dobu nedivim takze cajk😉