Dvacet sportovních aktivit, díky kterým zhubnete

Některé druhy pohybu zabírají na hubnutí a jiné pouze když je cvičíte správně. Jestliže chcete zhubnout opravdu rychle a vytvarovat postavu, požádejte odborníka o radu.

1.      Aerobik i kickbox

Vhodný pro intenzivní hubnutí, obzvlášť na začátku snižování váhy. Spálíte 1 800 kJ/hod. Cvičíte při hudbě s instruktorem a často s pomůckami. Zvolit můžete i dance aerobik nebo třeba kickbox.

2.      Akvaaerobik

Vhodný pro hubnutí i zpevnění svalů. Spálíte 2 000 kJ/hod. Při vodním aerobiku cvičíte na hudbu. Voda by měla být ale teplejší, jinak budete ve studené vodě hubnout o dost pomaleji.

3.      Tanec

Vhodný pro posílení kondice i tvarování postavy. Spálíte 1 500 až 2 500 kJ/hod. Intenzivní tanec vytvaruje postavu a je podobný aerobiku.

4.      Badminton

Vhodný pro zvýšení kondice, posílení nohou a hýždí. Spálíte 2 000 až 4 500 kJ/hod. Díky spoustě úklonů, záklonů a rychlých startů pomáhá i k odbourávání celulitidy.

5.      Tenis

Vhodný pro zvýšení kondice, zeštíhlení a posílení svalů na rukách i nohách. Spálíte 3 500 kJ/hod. Díky rychlým startům zabírá i proti celulitidě na hýždích a stehnech. Kompenzujte jiným pohybem.

6.      Stolní tenis

Vhodné pro zvýšení kondice, posílení nohou a zádových svalů. Spálíte 1 200 kJ/hod. Nevhodný pro lidi s nemocnými klouby.

7.      Squash

Vhodný jako doplněk zeštíhlujících aktivit, protože nehrajete stále ve vysokém tempu. Spálíte až 3 700 kJ/hod. Náročný na výdej energie a kondici. Cvičí rychlost, hbitost a postřeh. Zabírá na celulitidu.

8.      Běh

Vhodný pro hubnutí, udržování kondice a zpevnění nohou. Pro lidi s vysokou nadváhou se nehodí. Spálíte 2 000 až 4 500 kJ/hod. Vytvarujete nohy i pas a posílíte srdce. Hlídejte si tempo.

9.      Běh na lyžích

Vhodný pro zlepšení kondice, posílení rukou, nohou a hýždí. Spálíte 2 000 až 5 000 kJ/hod. Posílíte i plíce a srdce. Nezatěžuje klouby tolik jako klasický běh.

10.    Jízda na kole

Vhodný pro hubnutí, posilování nohou a posílení kondice. Spálíte 3 400 kJ/hod, ale musíte šlápnout do pedálů. Hlídejte si rychlost. Nepřetěžuje klouby a vazy, vhodná i při obezitě.

11.    Spinning

Vhodný pro posílení kondice, částečně i při hubnutí. Spálíte až 3 500 kJ/hod, záleží na vašem tempu. Posiluje srdce a oběhový systém. Posilují se hlavně nohy a svaly na nich.

12.    Bruslení

Vhodné pro posílení kondice a zpevnění svalů na nohou i hýždích Spálíte 2 000 kJ/hod. Díky němu si udržíte kondici i v zimě.

13.    Kolečkové brusle

Vhodné pro hubnutí, udržování kondice a zpevnění postavy. Spálíte 2 000 kJ/hod. In-line brusle lze provozovat i s nadváhou. Do pohybu se zapojuje většina svalů.

14.    Sjezdové lyžování

Spálíte 2 100 kJ/hod, ale abyste hubli, musíte jezdit ve vysokém tempu a aspoň částečně chodit do kopce. Jinak spíše jen posílíte kondici. Při intenzitě a pravidelnosti sílí zádové a stehenní svaly.

15.    Pilates

Vhodné pro hubnutí, zeštíhlení a vytvarování postavy. Spálíte 1 200 kJ/hod. Pilates s pravidelným dýcháním posiluje, protahuje, tvaruje a zeštíhluje svaly celého těla.

16.    Svižná chůze

Vhodná pro pozvolné hubnutí, zvyšování kondice, při obezitě a nemoci. Spálíte 500 až 1 800 kJ/hod. Nejpřirozenější pohyb nezatěžující klouby. Při svižné chůzi za hodinu ujdete 6 km.

17.    Cvičení ve fitness

Vhodné pro hubnutí, posílení jednotlivých partií a tvarování postavy. Spálíte 1 500 až 2 500 kJ/hod. Záleží na správně sestaveném tréninkovém plánu, jinak nemusíte zhubnout, ale v partiích zesílit.

18.    Taebo

Vhodné pro zvýšení kondice a tvarování postavy. Spálíte 3 000 kJ/hod. Posílíte i svaly, které ovlivňují držení těla, hýždě a břicho.

19.    Volejbal

Vhodné pro zvýšení kondice, posílení nohou a zádových svalů. Spálíte 1 500 až 2 500 kJ/hod. Náročný na klouby. Rychlý sport s výskoky pomůže na celulitidu.

20.    Plavání

Vhodné pro zvýšení kondice, tvarování postavy a posílení zad. Spálíte 1 800 až 2 800 kJ/hod. Hodí se i pro lidi s nadváhou. Snáz budete hubnout v teplejší vodě, studená vede k vytvoření vrstvy tuku.

Věříme, že vám tento dlouhý výčet pomůže vybrat si tu správnou aktivitu, díky které shodíte přebytečná kila.

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments