5 jídel, která vás spolehlivě zasytí, aniž byste přibrali jediný gram

Zní to téměř jako zázrak, ale taková jídla skutečně existují. Můžete jich sníst tolik, co se do vás vejde a na váze se to žádným způsobem neprojeví. Díky tomu se tak zasytíte a nesáhnete po potravinách, které by s vaší hmotností zahýbaly výrazně více.

Borůvky

Borůvky patří mezi vůbec nejzdravější potraviny, takzvané potraviny. Zajistí vám zářivou pleť i vlasy. Stojí za tím množství vitaminů a dalších prospěšných látek, které obsahují. Jeden hrníček tohoto ovoce obsahuje pouhých 85 kalorií. A tak si je můžete dopřát třeba i s bílým jogurtem.

Popcorn

Ano, nezdravě působící potravina je z hlediska kalorického příjmu skutečně neškodná. Ale pozor. Nemáme tím na mysli ten popcorn, který prodávají v kině, protože ten je příliš přesolený, máslový či sladký. Raději si udělejte popcorn sami doma v hrnci. Pak si ho můžete dát třeba celou mísu, protože obsahuje jen vzduch, trochu škrobu a nerozpustnou vlákninu. Jeden šálek popcornu obsahuje pouhých 31 kalorií.

Batáty

Tato potravina klame svým zjevem. Batáty neboli sladké brambory nepůsobí příliš zdravě, protože jsou syté. Ale to je právě ten důvod, proč si je můžete bez výčitek dopřát. Zasytí vás totiž způsobem, který do těla dostane jen velmi málo kalorií. Jeden větší batát má jen 110 kalorií.

Foto: Shutterstock

Celer

Celer je tvořen z 95 % z vody a zbytek obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Dopřejte si ho klidně i před spaním, protože váš spánek nikterak nenaruší. Dva stonky celeru mají 13 kalorií a dostanete z nich navíc jeden gram vlákniny. Pokud z něj chcete mít chutnou svačinu, můžete ho namáčet do humusu.

Hráškové lusky

Mnozí vyjídají z lusků pouze zelené kuličky. To však můžete změnit, protože jíst by se měly celé lusky. Jeden šálek obsahuje pouhých 35 kalorií a dva gramy vlákniny a bílkovin. Dejte si je syrové v salátu nebo třeba vařené.

Foto: Shutterstock, zdroje: Business Insider, Healthline

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments