5 potravin, které si dopřejte těsně před spaním. Nastartují spalování tuků přes noc

Experti na výživu dlouhodobě deklarují, aby lidé pokud možno nejedli navečer a už vůbec ne předtím, než jdou spát. Jde však o příliš zjednodušené sdělení, které není ušito na míru individuálním potřebám. Hodně totiž záleží na tom, co přesně konzumujete.

Každý dobře ví, že na tělesnou hmotnost má vliv především to, jak dobře funguje váš metabolismus. Pokud je rychlý, nemusíte se ani příliš snažit a hubnutí vám půjde samo. Spalování přitom není ničím jiným než řadu chemických přeměn uvnitř těla. Rychlost metabolismu je pak přímo spojena s množstvím kalorií, které člověk dokáže spálit. Je přitom dobré vědět, že existují potraviny, které dokáží metabolismus nastartovat.

V případě, že se snažíte o štíhlou linii, je docela možné, že vás po celém dni přepadne večer velký hlad. Rozum vám v takovém případě velí odolat, ale je to velmi složité. Ovšem není třeba se trápit. Pokud zvolíte správně, zkonzumovaná potravina vás zajistí a navíc vám může pomoci zhubnout.

Banány

Toto sladké ovoce obsahuje rychle stravitelné sacharidy. Tělo ho velmi rychle zpracuje, a proto si ho můžete s klidem dopřát i v posteli před spaním. Je zdrojem vlákniny, minerálů a vitaminů. Také rozhýbe metabolismus.

Okurka s humusem

Okurka je ideální potravinou, pokud potřebujete zhubnout. Má opravdu jen minimum kalorií a z 95 % je tvořena vodou. Kromě toho ale obsahuje spoustu vlákniny, vitaminů, sodíku, zinku či železa. Dopřejte si ji navečer spolu s humusem. Ten obsahuje vitamin B a pomáhá tělu zpracovat sacharidy, bílkoviny a tuky.

Sýr cottage

Tato nízkokalorická potravina je ideálním zdrojem velkého množství bílkovin. Kromě toho ale obsahuje také vitaminy B3 a B6, zinek, měď a draslík. Díky vápníku potom pomáhá tělu správně pracovat.

Foto: Shutterstock

Bílý jogurt s ovocem

Pakliže máte večer hlad, velmi dobrou volbou je bílý jogurt, který doplníte čerstvým ovocem a získáte tak zajímavou kombinaci nakyslé a sladké chuti. Nakyslé mléčné produkty jsou skvělou volbou při hubnutí, protože obsahují mnoho bílkovin a vápníku. Podporují trávení i imunitní systém. Kombinujte s jablky, borůvkami nebo malinami.

Celozrnný toast s arašídovým máslem

Další potravina, která dokazuje, že před spaním nemusíte jíst pouze zeleninu. Arašídové máslo je vynikajícím zdrojem bílkovin a obsahuje také nenasycené mastné kyseliny, které prospívají srdci. Vláknina pak prospívá správnému trávení.

Foto: Shutterstock, zdroje: Food NDTV, Science Daily

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
2 let

Chybí mi tam jablko.

Jana
Jana
2 let
Reply to  Jiří

Vždyť je napsané u bílého jogurtu.😁