5 zásadních chyb, kterými si ženy doslova huntují své vlasy. Dělá je většina z nich

Vlasy – koruna krásy. Existuje 5 zásadních chyb, čeho se vyvarovat v péči o vlasy. Při neopatrném zacházení si můžeme nevědomky narušit strukturu vlasů, což má za následek roztřepené konečky a vypadávání vlasů. Jak předejít těmto následkům a udržet si vlasy krásné jako od kadeřnice?

Nemyjte vlasy v horké vodě

Horkou vodou dáte vlasům šok. Narušíte jejich strukturu, která se otevře, a tím pádem vaše vlasy budou vyžadovat speciální péči, třeba kondicionér, co je zase uhladí. Je lepší mýt vlasy mírně teplou nebo vlažnou vodou.

Aplikujte šampon jen na kořínky

Kondicionér je velmi důležitý pro to, aby byly vlasy lesklé a uhlazené. Šampon aplikujte hlavně na kořínky, do délek vlasů je to zbytečné, zato kondicionér patří pouze do délek a konečků vlasů. Na jemné a mastné vlasy se hodí bezoplachové kondicionéry ve spreji anebo kondicionéry s řidší konzistencí.

Nedrhněte vlasy ručníkem

Toto pravidlo asi mnozí znají, nicméně, patří to k základům správné péče o vlasy. Zacházejte s mokrými vlasy co nejjemněji to jde. Nedrhněte je, ale spíš je jemně osušte a vymačkejte přebytečnou vodu ručníkem.

Foto: Shutterstock

Nenechávejte je dlouho v ručníku

S výjimkou regenerační masky, vlasy nenechávejte dlouho zabalené v ručníku. To způsobí totiž tzv. saunový efekt, kdy se vlasy zapaří, ztratí objem a vypadají neupraveně. Z tohoto důvodu se vám vlasy mohou také častěji mastit.

Nerozčesávejte si vlasy zamokra

Mokré vlasy jsou citlivější a více náchylné na potrhání, proto je lepší je nerozčesávat mokré. Vlasy si předtím osušte, můžete je vyfénovat teplým vzduchem. Až poté vlasy jemně rozčesávejte od konečků po kořínky kartáčem anebo hřebenem s hroty daleko od sebe. Můžete si do konečků ještě vmasírovat kapku oleje, aby šlo rozčesávání lépe.

Správné fénování je také důležité. Pokud si vlasy vyfénujete nedostatečně, bude se v nich hromadit vlhko, které působí špatně na pokožku hlavy. Jestliže si je vyfénujete agresivním horkým vzduchem, vlasy budou zase přesušené.

Vždycky platí to, že s vlasy musíme zacházet jemně, abychom podpořili jejich zdraví a hezký vzhled.

Foto: Shutterstock

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments