Triky hospodyněk, jak zachránit i nepovedené cukroví. Nemusí hned letět do koše

Obzvlášť u začínajících pekařů a cukrářek se stále dokola objevují ty samé začátečnické chyby, které jim kazí jejich práci. V následujícím článku jsme se podívali na to, jaké jsou nejčastější potíže, které při pečení cukroví a sladkého potkaly snad každého – a jak se jim vyhnout nebo je alespoň napravit.

Pozor na správné teploty

Při tvorbě základních druhů cukroví platí jednoduché pravidlo – všechno by mělo mít pokojovou teplotu. Takže si nezapomeňte vyndat máslo, vejce nebo třeba mléko včas, aby nebyly zbytečně studené. Pokud suroviny nemají stejnou teplotu, může se krém nebo těsto srazit anebo nebude mít správnou konzistenci.

Také je dobré myslet na to, že bychom si měli předehřát troubu. Pusťte ji alespoň deset minut předtím, než do ní půjdete s plechem.

Co se sraženým krémem

Asi každému se někdy stalo, že se mu srazil krém do dortu či na cukroví nebo těsto. Není to žádná ostuda, někdy to potká i ty nejlepší cukráře. Pokud se krém srazí i vám, zkuste ho dát nad vodní lázeň a míchat tak dlouho, dokud se konzistence neupraví.

Foto: Shutterstock

Těsto je lepivé a příliš křehké

To je jeden z nejčastějších problémů. Zkuste do něj přisypat trochu mouky, ale myslete na to, že pak budete těsto válet na pomoučněném válu nebo tvarovat v rukách namočených v mouce, a tak do něj samovolně zapracujete další mouku – nakonec by mohlo být příliš tuhé.

Šlehání je základ každého krému

Při přípravě lahodného a hladkého krému je potřeba dbát na správný postup přípravy hned od samého začátku. Ve většině receptů najdeme sousloví utřít máslo a cukr, případně vejce, „do pěny“. Tenhle pojem se tam neobjevuje jen tak. Aby se suroviny dobře spojily, je důležité je opravdu důkladně vyšlehat. Ideální doba šlehání základu na krém se pohybuje mezi pěti a deseti minutami a je dobré ji dodržet i v případě, že se vám zdá, že už je směs dostatečně spojená. Pokud ji vyšleháte tak akorát, budeme mít základ na kvalitní a chuťově vynikající krém.

Foto: Shutterstock, zdroj: Craftsy

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments