Albert se v Česku vytasil s neskutečnou novinkou. Tohle tady roky chybělo, lidé jsou štěstím bez sebe

Rozhodně už je na čase, aby si obchodní řetězce v České republice začaly vylepšovat svou pověst. Ta je totiž pořádně pošramocená a i dříve oblíbené obchody dnes čelí negativnímu sentimentu ze strany zákazníků. Ti si totiž dobře pamatují, co všechno na ně v minulých letech ušili.

Konečně něco začaly dělat

Čelili jsme tu bezprecedentně vysokým cenám, v čemž nám řetězce nejenže nepomohly, ale navíc si ještě ohřály svou polívčičku, když ceny nadsadily nad míru. Kromě toho sem dováží často velmi nekvalitní a mnohdy i závadné potraviny.

Je ale pravdou, že občas se jim také něco povede. Třeba Lidl je známý svými nápady, které mají zákazníkům zpříjemňovat a zlepšovat život. Albert byl v tomto ohledu dlouho v pozadí, avšak teď také dbá o zákaznickou zkušenost, což se projevuje například kompletní rekonstrukcí jeho prodejen, které dnes vypadají asi nejlépe v Česku.

To je nicméně teprve začátek. To skutečně důležité představuje sortiment, a když se podíváte do obchodů na západě, zjistíte, že tady je ještě hodně co zlepšovat. Právě ze svého domovského Nizozemska však Albert přivezl velmi atraktivní novinku, kterou jiné řetězce nemají.

Jde o boxy, ve kterých jsou připraveny takřka veškeré suroviny, které potřebujete k přípravě určitého jídla, jež vidíte jednoduše vyobrazené na obalu. Součástí je pochopitelně i jednoduchý recept, podle kterého takovéto jídlo uvaří každý kuchařský neumětel.

Lidé si to rychle oblíbili

Jde o velmi příjemnou změnu od toho, kdy Albert prodával pouze chlazené hotovky, které nemají příliš velkou kvalitu a je to naprostá nouzovka. V tomto případě sice musíte přiložit ruku k dílu, avšak uvaříte si ze základních surovin a vše je maximálně jednoduché.

Přesně tohle jsem potřebovala, i když jsem o tom ani nevěděla. Teď už dělám večeře prakticky jenom takhle. Rychle skočím do obchodu a hned vím, co budu vařit. Je to velmi rychlé,” říká paní Renáta.

Určitou nevýhodou je jen cena, která standardně dosahuje někde kolem 130 korun za box. “Večer jsou ale vždycky výprodeje, takže nakoupím, co je v akci, a je to kolikrát velmi výhodné,” dodává zákaznice.

Čtěte také: Prodavačka už to nevydržela. Prozradila, jak obchodní řetězce okrádají Čechy. Všechno vyšlo na povrch

Výběr je přitom velmi zajímavý. Jsou tu předpřipravené věci na italskou, španělskou, japonskou nebo mexickou kuchyni. Rozhodně to není jednotvárné a jídla můžete střídat.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kress
Kress
5 měsíců

Tvl dalsi zavadejici clanek. Mate nejaky zdroj k tomu, jak jsou “lidi celi bez sebe”? Jak se vsichni vrhame hlava nehlava na boxy v albertu? Tomu rikate novinarina? Tato pani je RESPEKTOVANA novinarka??? Toto je high end jeji 20ti lete kariery? Psat naprosto zcestne a zavadejici nazvy clanku v pochybnem mediu? Well, pokud se pani toto naucila po 20ti letech v branzi, tak bud ad1: psala doma do letaku kauflandu, ad2 je naprostej neumel a vlastne novinarsky pouze preziva a doufa, ze ji za ten crap jeste nekdo nekdy zaplati. 🙂 Slovy pana Bosaka, nuda, nuda, sed, sed…

Last edited 5 měsíců by Kress
Roman B.
Roman B.
5 měsíců
Reply to  Kress

Celá bez sebe je akorát tak zoufalá autorka, která se nezmůže na pořádný článek…

Jiří
Jiří
5 měsíců

Boxy jsou předražené a i celkově je Albert drahý i po snížení DPH na potraviny za mě velký zklamání

Pavel
Pavel
5 měsíců
Reply to  Jiří

Svatá pravda. V poslední době moc nepíšete, co takhle vyrazit do stolu do ulic? Všude se dějí i zajímavé věci, jen umět koukat.