V Česku se náhle rozpadla slavná kapela. Lidé nechápou, už tu nádheru nikdy neuslyší

Je to vždy velmi smutná událost, když se rozpadne něco takového jako hudební kapela. Ta tvoří uzavřené těleso produkující specifickou hudbu, přičemž když odpadne jeden člen, většinou to všechno končí, jelikož se to nedá dost dobře nahradit.

Bude to někoho zajímat?

Dá se říct, že kapely končí takřka každý den, jen o tom nikdo neví. Ty nejslavnější si však svůj byznys obvykle velmi dobře hlídají, a než aby některý z členů způsobil rozpad, ať už z jakéhokoliv důvodu, tak se kousne a jede se dále.

Někteří umělci však nestaví peníze na první místo, a tak klidně rozpad kapely způsobí, nehledě na ostatní členy. Takový případ nastal právě teď, kdy skupina Lucie oznámila, že jí opouští její frontman, zpěvák a skladatel David Koller.

Nutno říct, že tak činí už podruhé. Když se to před lety stalo poprvé, znamenalo to zdánlivě konec celé Lucie, jelikož o její torzo už nikdo nestál, a tak ani nevystupovalo. Tentokrát by tomu prý mělo být přeci jen jinak. Zbylí členové kapely už to chápou především jako dobrý byznys, a tak se pokusí značku udržet dále. Je ale otázkou, zda bude o co stát a zda jim budou fanoušci nadále dávat své peníze.

Foto: Shutterstock

Už ho to nebavilo

David Koller se každopádně vyjádřil v tom smyslu, že se chce věnovat svým dalším projektům, což je zvláštní, protože by se dalo předpokládat, že u něj bude Lucie jedničkou. Má však ještě svou vlastní kapelu a potom ještě nějaké další věci, které ho teď zjevně naplňují více.

Čtěte také: Hrozná rána pro českou hudbu. Zničehonic skončila legendární kapela, nikdo to nechápe

V tomto případě jde každopádně o řízený, nikoliv divoký rozpad hudební skupiny Lucie. Ta totiž už deklarovala, že v dosavadním složení odehraje všechny nasmlouvané koncerty, což znamená, že by měla vystupovat až do konce léta. Jak to bude potom, to už je velkou otázkou. Ale kdo ví, třeba se Koller do Lucie znovu vrátí, nebylo by to ostatně poprvé.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
23 dní

Je to škoda ale co se dá delat

Martina
Martina
24 dní

Promiňte,ale to,co byla skutečná,jedinečná “grungy st,l. A toardon,to ug nepůjde.