Po tomhle vytření bude podlaha čistá 4krát déle. Do vody musíte přidat jednu věc, o které Češi netuší

Málokdo má rád mytí podlahy. Jde o nepříjemnou a často zdlouhavou činnost, kterou je navíc třeba poměrně často opakovat. Nebo ne? Jistě víte, že je velký rozdíl, když vytírání odbudete, nebo když si na něm dáte záležet. Ve výsledku můžete při druhé možnosti ušetřit čas, jelikož to nebudete muset dělat tak často.

Nepřidělávejte si práci

Ovšem existují také zaručené metody, jak si čistotu podlahy pojistit na delší dobu. Možná vás to překvapí, ale skutečně lze docílit toho, abyste podlahu nemuseli mýt každou chvíli. Postupujte podle těchto rad a vydrží vám čistá třikrát až čtyřikrát déle.

Velmi důležité je před každým mytím podlahy nejprve vyluxovat. Jinak se do toho ani nepouštějte. Pouze vysavačem se zbavíte kvanta prachových nečistot, zejména potom chlupů, vlasů nebo nejrůznějších drobků. V něčem takovém se vytírat takřka nedá. A pokud se o to budete pokoušet, jen si přiděláte práci.

Někteří to řeší tak, že využívají dnes tolik oblíbené spotřebiče, které prezentují vysávání a mytí podlahy v jednom. Asi vás příliš nepotěšíme, ale obvykle to nefunguje, pokud nemáte opravdu špičková, a tedy patřičně drahá zařízení. Lepší je vysávat a mýt zvlášť.

Foto: Shutterstock

Chce to jen pár kapek

Opravdu krásně čisté a lesklé podlahy dosáhnete tím, že přidáte do vody několik kapek glycerinu. Díky tomu zůstane podlaha skutečně dlouhodobě čistá a bude na ní hezký pohled. Pakliže nemáte zrovna k dispozici přípravek na podlahu, využijte ten na mytí nádobí. Bohatě stačí nějakých 30 mililitrů, do něhož potom přidejte několik kapek glycerinu.

Hodně lidí dnes vytírá mopem, ale to ještě neznamená, že je to ideální způsob, jak dosáhnout krásně čisté podlahy. Naopak, díky mopům někdy akorát rozetřete špínu po podlaze. Opravdoví profesionálové využívají dva kbelíky s vodou, aby dosáhli skutečné čistoty.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments