Albert začal vyrábět pečivo ze starých banánů, které neprodal

Ve snaze zastavit plýtvání potravinami se obchodní řetězec Albert odhodlal k zajímavému experimentu. Neprodané banány, které mu zbydou, totiž využívá k pečení zvláštního druhu pečiva, kterým je sladký chlebíček.

Samotný produkt byl vytvořen právě s cílem, aby staré banány nebyly jen tak vyhozeny, ale dostaly ještě druhou šanci ke zpracování. To je v dnešní době rozhodně chvályhodné, protože právě plýtvání potravinami je jedním z největších problémů, který zprostředkovaně způsobuje nedostatek jinde na světě.

Foto: Albert

Zajímavá receptura

Sladký chlebíček z banánů je v polovině rozříznutý a evokuje tak tvar banánového listu. Díky tomu, že je primárně vyráběn právě z banánůn, může se pochlubit příjemnou vláčností. Kromě toho receptura počítá se špaldovou moukou, jež přináší řadu výživových výhod. Kromě jiného vlákninu, vitaminy a minerály. Mezi zákazníky je také v poslední době velmi oblíbená. V receptu nechybí ani brusinky, které propůjčují lehce nakyslou chuť.

Aktuálně zatím tento banánový chlebíček není k dispozici v celé síti prodejen Albert. Testován je prozatím v hypermarketu v Nových Butovicích, avšak již brzy se předpokládá rozšíření do dalších hypermarketů a prodejen.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments