Aloe vera vás zbaví oparů, ekzémů i vrásek. Domácí olej z této rostliny vyrobíte za pár korun

Léčivé účinky aloe vera jsou známé stovky let. Domácí příprava oleje trvá jen pár minut a nahradí krémy proti vráskám, vlasovou kůru i regenerační gel na popáleniny.

Okrasná rostlina s léčivými účinky

Mohutná rostlina, která okupuje velký květináč ve vašem obýváku má využití v kosmetickém průmyslu a zastoupí i mnohá léčiva. Její léčivou sílu znali už ve starověkém Řecku či Egyptě. V aloe vera naleznete kyselinu listovou, vitaminy E, B a C. Gelová dužina obsahuje aloin, ten hydratuje pleť a podporuje hojení.

Denní i noční krém

Domácí olej z aloe vera můžete použít namísto denního a nočního krému. Pomáhá vyhladit vrásky a vypnout pleť. Zároveň je vhodný na citlivou nebo problematickou pleť. V kombinaci s jojobovým olejem můžete aloe vera použít na akné.

Vlasová maska

Pro podporu růstu vlasů se doporučuje olej z aloe vera vmasírovat před mytím do pokožky hlavy. Zabalte do ručníku nechejte 10 minut prohřát a následně opláchněte. Zábal pomáhá i při lupech a na suché vlasy.

Úleva od bolesti i regenerace

Aloe vera pomáhá hojit rány a rychle uleví i při popáleninách. Na bolestivá místa stačí nanést olej z aloe vera, pokožka bude zregenerována mnohem rychleji. Můžete jej použít i na ekzémy a lupenku. Urychlí regeneraci při oparech nebo jizvách. Doporučuje se i na léčbu strií, jizvičky budou světlejší.

Na hmyzí štípance

Hmyzí štípance můžete ošetřit okamžitě, stačí potřít kouskem naříznutého listu.

Domácí výroba oleje z aloe vera

K výrobě oleje budete potřebovat dva velké listy rostliny. Po rozříznutí oddělte dužinu a dejte ji do hrnce. Přidejte kokosový nebo mandlový olej a pomalu zahřívejte. Povařte za stálého míchání, dokud dužina a olej nevytvoří kompaktní hmotu. Po vychladnutí vložte do sklenice a uchovávejte v lednici.

Stopka pro těhotné

Aloe vera se nedoporučuje používat v těhotenství nebo během kojení.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.