Boj na třídní schůzce. Bohaté matky si chtěly prosadit svou, ale jeden rodič je úplně odrovnal

Mnozí lidé se aktuálně potýkají s dopadem zdražování do svých rozpočtů a počítají doslova každou korunu, aby vůbec vyšli. Týká se to zejména rodin s nižšími příjmy, jež se navíc musí starat o děti, což je dnes velmi finančně náročné.

Spor v jedné třídě

Na rodiče jsou kladeny nejrůznější požadavky, a to i ze strany škol. Pro mnohé je například nepříjemné, když jsou požádáni, aby dětem uhradili lyžařský výcvik, což může být velmi nákladné a rozpočet rodiny to může značně rozházet.

Podobný případ se odehrál nedávno na jedné ze škol. Rodiče se zde sešli na třídních schůzkách a byli představeni před rozhodnutí, zda zafinancovat výměnu starých lavic pro své děti za nové. Každý by si v podstatě zaplatil lavici za své dítě.

Problém byl právě v tom, že jednotlivé rodiny na tom nebyly finančně stejně, ba právě naopak. Jak už tomu tak bývá i ve společnosti, našly se tu bohaté matky, které prosazovaly okamžitou výměnu lavic za ty nejmodernější, nejlepší a nejdražší. Jejich děti přeci nebudou sedět v něčem tak otřesném jako dosud. Další se však opatrně pokoušeli argumentovat, že přeci tyto lavice ještě tak hrozné nejsou a mohou být využívány nadále. Pochopitelně se jim nechtělo platit za nové, protože to znamenalo další náklad pro zkoušený domácí rozpočet.

Bohatší rodiče se však nechtěli vzdát a neustále prosazovali, aby se nakoupily lavice nové. Někteří ustoupili a souhlasili, avšak našli se i tací, kteří nakonec přiznali, že na novou lavici pro své dítě jednoduše nemají peníze.

Foto: Shutterstock

Bohatí se nechtěli podřizovat celku

Movité matky se nakonec rozhodly, že nakoupí lepší lavice alespoň pro své žáky. To však odmítl jeden z otců, který sice původně byl pro nákup nových lavic, avšak nelíbilo se mu, že by děti měly být v jedné třídě takovýmto způsobem rozděleny. Pro jejich kolektiv je důležité, aby se v něm cítily na stejné lodi s ostatními.

Takový argument však nepomohl a bohatší rodiče nakonec lavice pro své děti skutečně koupily. Přibližně deset žáků však nadále muselo usedat ve starých lavicích. Bohužel se skutečně stali terčem posměšků.

Pak se ale stalo něco, co nikdo nečekal. Byl to právě ten otec, který se původně zastal méně majetných rodičů, který už se na to nemohl dívat a na své náklady koupil lavice i zbývajícím žákům. Ty byly dokonce ještě lepší než ty, ve kterých usedli ostatní. Namísto toho, aby mu za to všichni rodiče poděkovali, cítily se bohaté matky ještě dotčené, že teď jsou to jejich děti, kdo sedí v horších lavicích. Někteří lidé jsou zkrátka neponaučitelní.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mirda
Mirda
1 rok

Rodiče by vůbec neměli mít šanci jakkoliv toto rozhodovat. Toto byla velká chyba školy. Bylo zcela jasné jak bohatší paničky zareagují. Tímto se jen vyvolávají nepokoje díky sociálním rozdílům. Bohužel tyto paničky zjevně nejsou schopny domyslet důsledky svého jednání. Ono, peníze nejsou všechno. Přátelství mezi dětmi, bez sociálních rozdílů, může tomu movitějším dítěti zachránit třeba život. Hold, co předchozí generace vychovala, to tu máme. Osobně se skláním před lidmi, kteří mají opravdu, ale opravdu velké množství peněz, ale nedají to najevo, ba se ani nijak nepovyšují nad druhé. A znám takové. To však jednodušší jedinci, kterých je až příliš mnoho,… Číst vice »

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Mirda

Tady se nabízí otázka, jestli dneska ještě stát takové věci, jako je vybavení tříd, řeší – možná, že už je to jen v kompetenci škol – a pak se děje toto.

Jan
Jan
1 rok

Předpokládám, že ty nejvíce dotčené maminy ty peníze nevydělaly.

Martin
Martin
1 rok
Reply to  Jan

Tak vydělali, ale nejstarším druhem podnikání 😉😂

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Jan

Samozřejmě, že vydělaly. Vleže 😄

Jiřina
Jiřina
1 rok
Reply to  Tomáš

Tak tak. Snad odvádějí svou práci zodpovědně a ku spokojenosti zákazníka 😀

Lucie
Lucie
1 rok

Já se spíše divím, že na to přistoupila škola. Vždyť jim to muselo být jasné.

Radovan
Radovan
1 rok

Nenazýval bych je markami, ale namyšlené arogantní slepice.

Martin
Martin
1 rok
Reply to  Radovan

Jak říkám, jsou to ty, co tomu svému Šeredovi jednou za týden dají a pak mají v kapse jeho katru. To nejsou úspěšné ženy, ale kurtyzany.

Ivana
Ivana
1 rok

Vždycky bylo bohate dëti a chudé dëti a k tomu je vedly rodiče aby se jim smály a ne aby se dëti potporovaly.A k tomu taky přilyla oheň škola co bohatý sponzor ten je nejlepší

Bohuslav
Bohuslav
1 rok

Dělnická třída opět zvítězila nad nenáviděnou buržoasní a zasadila kapitalismu tvrdý úder! Hurá! A teď si, soudruzi, ještě dáme Internacionálu!

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Bohuslav

Co blbnete? Praštil jste se ráno do hlavy, nebo jste si zapomněl vzít prášky na demenci?

Martin
Martin
1 rok
Reply to  Bohuslav

Co to meleš, myslíš ty dyliny co si vydělali rozkrokem. Tím,že hnusakovi dají jednou týdně cuchnout, aby denně měli jeho kartu. Tvl tak jestliže tohle je kapitalismus, tak to už se ničemu nedivím 🤣

Fiona Sanchez
Fiona Sanchez
1 rok
Reply to  Bohuslav

Ty jsi…… 🤮

Šárka
Šárka
1 rok
Reply to  Bohuslav

Je to dobře?! Nemáme ti zavolat rychlou?

Aster
Aster
1 rok

Na lavici určitě záleží, jaký bude mít dítě prospěch 😛
Někteří rodiče mají v hlavě pěkné seno – co potom čekat od jejich p(i)otomků?