Brnění rukou se nevyplatí podceňovat. Může ohlašovat cukrovku nebo něco horšího

Brnění rukou je tak časté, že si pro něj lidé našli i přezdívku, a to takzvané „mravence“. Pokud máte pocit, jakoby vám po rukou běhala spousta mravenců, pravděpodobně jste si jen tuto končetinu na chvíli odkrvili a za chvíli přijde k životu. Někdy se ale mravenčení objevuje bez zcela zjevné příčiny, a pak by měl každý zpozornět. S vaším tělem může být něco špatně.

Alkohol a drogy

Všeho moc škodí. V případě alkoholu to platí dvojnásob, jelikož při jeho zvýšené konzumaci se může objevit právě zmíněné brnění v rukou, ale i nohou. Návykové látky mohou nervy poškodit, a tím zadělat na nepříjemné zdravotní obtíže. Tím může být i brnění nebo pocit lechtání a štípání v končetinách.

Psychika

Na vině nemusí být jen návykové látky jako je alkohol nebo drogy. Vyrovnaný duševní stav je velmi důležitý pro celkové zdraví. Pokud jste ve stresu, napětí nebo strachu, může se u vás objevit hned řada onemocnění.

Brnění rukou také může doprovázet úzkost nebo paniku. Naučte se správně dýchat, sportovat a učte se zvládat nečekané stresové situace.

Cukrovka

Pokud se cukr ve vašem těle objevuje v nezdravém množství, můžete se potýkat s mnoha závažnými neduhy. Únava, brnění rukou, pocit žízně a hladu. To je jen krátký výčet toho, co vás může potrápit, pokud trpíte cukrovkou.

Doplňujte vitamíny

Jídelníček by měl obsahovat co nejmenší množství průmyslově zpracovaných potravin a naopak velké množství zdravých a prospěšných surovin. Pokud nejste schopni doplnit potřebné vitamíny a minerály z každodenního jídelníčku, můžete krátkodobě nedostatek doplnit pomocí doplňků stravy.

Především se zaměřte na vitamín B-12, B-1, B-6 a také vitamín E. Velmi dobře v tomto případě poslouží superpotraviny, zelené potraviny, jako je spirulina, chlorella nebo například mladý ječmen, díky kterým vitamíny doplníte přirozeně a snadno.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.