Časté chyby, které dělají lidi staršími a způsobují vrásky. Vyvarujte se jich a nejspíš se obejdete bez kosmetiky

Vrásky kolem očí se sice objevují u mužů i žen, mužům ale tak nějak tolerantně projdou a dělají je mnohdy atraktivnějšími. U něžného pohlaví se očekává celoživotní krása. V okolí očí máme mnoho mimických svalů, pokožka je velmi jemná a oblast je ke vzniku vrásek náchylná. Jak vznik vrásek eliminovat?

Na tváři se nám udělají vrásky od smíchu i od mračení a přidají nám pár let navíc. Nevyhne se jim nikdo, ale jejich vznik se dá oddálit. O pleť v oblasti očí je třeba důsledně pečovat už od 30 let a vyhýbat se zbytečným chybám, které ji činí starší.

Spánková poloha

Vznik vrásek kolem očí ovlivní poloha, ve které spíte. Pleti nesvědčí, pokud spíte na břiše nebo na boku, tlačíte obličej do polštáře a podporujete vznik vrásek v obličeji  i dekoltu. Tvář se nepřirozeně krabatí. Lepší je spát na zádech.

Dostatek spánku

Kvalitní, pravidelný a dlouhý spánek omezuje vznik vrásek kolem očí. Pokožka se nejlépe regeneruje v noci, a když čas zkrátíte, hůře se vyrovnává s negativními vlivy zvnějšku i s procesem stárnutí.

Sluneční brýle

Sluneční brýle noste v létě i v zimě. Chráníte si svůj zrak před škodlivým UV zářením, zabráníte mžourání do slunce, které vám prohlubuje mimické vrásky. Vrásky se vám nebudou tolik tvořit.

Vrásky si mnoho lidí přidělává zcela zbytečně. / Foto: Shutterstock

Správný kosmetický krém i make-up

Na péči o citlivé a jemné oční okolí používejte kvalitní a speciální kosmetické přípravky pro tuto oblast. Velká vrstva make-upu vizuálně prohlubuje vrásky kolem očí. Volte kvalitní hydratační make-upy a nanášejte je v tenkých vrstvách. Korektory volte tekuté a kolem očí se vyhýbejte pudru.

Neustálá hydratace

Hydratace je pro pleť zásadní. Používejte krémy s kyselinou hyaluronovou, která na sebe váže vodu a pleť hydratuje. Volte přípravky s obsahem peptidů a vitaminů C a K. Hydratujte se i vnitřně. Dodržujte pitný režim. Pijte hlavně čistou vodu bez bublin nebo bylinné čaje bez cukru.

Jemná péče

Při odličování silou nedrhněte oční okolí a používejte přípravky k odličování očí. Jemné odličovací tampony napuštěné olejíčkem jen přikládejte jemně na pleť. Při nanášení pleťového krému jej bříšky prstů jemně vklepávejte a pleť nijak nevytahujte. Pleť bude vypadat lépe, mladistvě a bude vypnutá.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.