Povislá prsa trápí většinu žen zcela zbytečně. Jsou jen výsledkem zažitých zlozvyků, kterých se lze snadno zbavit

Každá žena touží po krásném, pevném a zdravě vypadajícím poprsím, kterým se může pochlubit. Když jsou naopak prsa povislá a nedrží tvar, vede to často k nespokojenosti a ztrátě sebedůvěry. Nemá cenu hloubat nad tím, zda je to opodstatněné a zda náhodou není povrchní spoléhat v běžném životě na prsa, tak to zkrátka je.

Důležité je vědomí, že povislá prsa nejsou něčím, s čím byste se musely smířit. Naopak, obvykle jde o důsledek nedokonalé životosprávy, případně zbytečných zlozvyků, kterých se dopouštíte, aniž byste to tušily.

Sprchování v teplé vodě

Sprchování je v dnešní době zcela běžné a mnozí ho praktikují i několikrát denně. A v tom může být problém. Obvykle se totiž sprchujete v teplé vodě. A teplá voda tvaru vašich prsou vůbec neprospívá. Pokud se sprchujete v teplé vodě déle, budou vaše prsa uvolněná a povislá.

Pochopitelně si lze těžko představit, že se budete sprchovat už pouze ve studené. Naštěstí existuje docela účinný trik, jak si pomoci. Každé sprchování zakončete krátkým osprchováním hrudníku studenou vodou. Tím docílíte prokrvení poprsí a napnutí pokožky. Zároveň se zpevní prsní tkáň. Díky tomu tak budete mít brzy pevná a krásně tvarovaná prsa.

Každé sprchování byste měli zakončit studenou vodou směřovanou na oblast hrudníku. / Foto: Freepik

Špatná podprsenka

Problém, který si většina žen nepřipouští. Málokdo si totiž sám řekne, že si neumí vybrat podprsenku a nechá si poradit. Je to přitom právě podprsenka, která může být tím rozdílem mezi povislými a pevnými prsy.

V žádném případě se nesnažte vměsnat své bujné poprsí do menší podprsenky a snažit se tak docílit různých efektů. Jednak to opravdu nevypadá dobře a v případě dlouhodobého praktikování to napáchá hodně škody. Mnoho žen o tom vůbec netuší, ale celý život nosí špatnou velikost nebo typ podprsenky.

Povislá prsa přicházejí nejčastěji s věkem, ale neznamená to, že se jim nelze vyhnout. / Foto: Shutterstock

Nedostatečná nebo žádná výživa

Pokud necháte prsa svému osudu, příliš se vám neodvděčí, ba právě naopak. S věkem zkrátka dochází přirozeně k tomu, že jsou prsa povislejší. S trochou péče lze ale tento proces zpomalit, případně zvrátit.

Poté, co sprchu zakončíte chladnou vodou, je třeba do nich vmasírovat krém. Jemnými krouživými pohyby, které jdou zezdola směrem nahoru, masírujte zvlášť oba prsy. Od věci není ani zařazení vitamínů E, A a C, ideálně formou potravin, které je obsahují.

Necvičíte

Mnohé ženy se domnívají, nebo si to spíše namlouvají, že jim pevná prsa vydrží, aniž by přiložily ruku k dílu. Tak to ale opravdu nefunguje, tedy až na šťastné výjimky. Zkrátka a dobře, měly byste cvičit, protože jen tak docílíte toho, že svaly, které drží prsa tam, kde mají být, budou ve formě.

Cvičení, při kterém zpevníte prsa, není složité. Stačí tlačit dlaně proti sobě ve výši prsou. / Foto: Shutterstock

Není ale třeba hned kupovat permanentku do posilovny, bohatě stačí, když si zacvičíte doma. Jde o jednoduché a krátké cviky, které vyvíjejí tlak na prsa. Zvolit můžete třeba dámské kliky na kolenou, rozpažování s lahví vleže na zádech, případně tlačení dlaní k sobě ve výšce prsou. Pro cvičení si opatřete sportovní podprsenku, která podrží prsa ve správné poloze. Pokud vám nevadí voda, vězte, že jedním z nejlepších způsobů, jak posílit poprsí, je plavání stylem, kterému se příznačně přezdívá “prsa”.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.