Čech vymyslel úžasný způsob, jak může každý ušetřit 50 tisíc za topení. Doma má příjemně teplo a nesmrdí

Nárůst cen energií za elektřinu a plyn se dotkl mnoha lidí. Ti, kteří neměli fixované ceny, byli překvapeni, jak velký vliv mělo zdražení na jejich ekonomickou situaci.

Finanční potíže z důvodu růstu cen energií

Řada lidí se potýká s vysokými náklady na teplo. Jejich zálohy na elektřinu a plyn se zvyšují, což pro ně znamená značné finanční výdaje. I přes stropování cen státem, bude to pro všechny znamenat vyšší zadlužení. Pan Milan, který si před několika lety koupil a zrekonstruoval dům, nyní bojuje s vysokými náklady na teplo, které dříve vycházely zhruba na 40 000 Kč ročně. Avšak nyní, kdy jsou ceny energií vyšší, se dostal do finančních potíží.

Přechod k jinému dodavateli nepomohl

Pan Milan se ocitl v nelehké situaci kvůli změně dodavatele energie. Místo bývalých čtyřiceti tisíc korun mu nový dodavatel vypočítal roční náklady na 140 tisíc korun. Snažil se řešit situaci tím, že by reguloval teplotu v jednotlivých místnostech, ale bohužel se ukázalo, že jeho systém topení není na takové úpravy připraven.

Foto: Shutterstock

Přímotopy jako řešení

Pan Milan z Orlové byl zdrcen, když zjistil, že jeho měsíční výdaje na topení vyletěly až na 140 tisíc korun. Technik mu řekl, že centrální regulaci v domě nelze měnit. Pomohla až návštěva kamaráda, který je odborník na vytápěni. Ten navrhl použití elektrických přímotopů. Tyto přímotopy lze umístit do místností, které je nutné vytápět, a lze je ovládat na dálku a regulovat podle potřeby. Pan Milan tak může ušetřit značné množství peněz.

Úspora 50 000 Kč

Panu Milanovi se instalaci elektrických přímotopů vážně vyplatila. Jeho úspora se odhaduje na minimálně 50 tisíc korun, ale může být i vyšší. Přímotopy umožňují regulaci teploty v jednotlivých místnostech a ukládají informace o spotřebě. Navíc jde o  chytrá zařízení, která tlumí vytápění při větrání a snižují svůj výkon, když není nikdo v domě. Pan Milan tak má lepší přehled o své spotřebě.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Pevně doufám že tuhle naprostou blbost nebude nikdo zkoušet. 😂😂😂

Marie
Marie
1 rok

Když peču a vařím tak mám přímotop z kuchyňdkého koutu, v místnosti je až horko. 😄