V této restauraci si musíte pronajmout talíř a příbor. Rukama se ale nají zadarmo

Lidé v současné době čelí nejrůznějším trendům, kterým se musí nějakým způsobem přizpůsobit. Výjimkou není ani gastronomie, která se velmi rychle vyvíjí. Přicházejí sem novinky ze západu v podobě nejrůznějších konceptů, což potom lidem způsobuje milá i nemilá překvapení.

Nečekaná položka

Spíše z druhého ranku jsou způsoby, jaké k nám zavádějí některé řetězce rychlého občerstvení. Jde například o síť restaurací 360Pizza. Jak upozornil server PrahaIn, zde se musíte připravit na poplatky, které jste možná ještě neviděli.

Přinesl příběh muže, který si do čestlické pobočky zašel s vnoučaty na oběd. Vzhledem k tomu, že rovněž působí v gastronomii, ze zvědavosti prozkoumal účtenky. Zajímalo ho, kolik si konkurence účtuje. Nakonec ale jeho pozornost doslova upoutala netradiční položka v podobě servisního poplatku, který mu byl naúčtován třikrát po devíti korunách. Na dotaz, co tento poplatek obnáší, dostal odpověď, že je to za pronájem talíře a příboru.

Foto: Shutterstock

Takto vydělávají

Řetězec na to měl své vysvětlení. Jde prý o úroveň servisu. Pokud zvolíte typ fastfood, dostanete předkrájenou pizzu, kterou jíte z tácku rukou. Máte ale i možnost připlatit si za vyšší standard a právě tehdy obdržíte možnost stolovat jako člověk. Přijde vás to ale na devět korun.

Další variantou v této restauraci je také takzvaný take-away, tedy odnos jídla s sebou, kterého v případě pizzy zákazníci hojně využívají. V takovém případě zaplatíte za krabici 15 korun.

Každopádně dotyčného zákazníka to příliš neobměkčilo. Ačkoliv vlastní několik restaurací, o podobných praktikách nikdy neslyšel. A to ani v centru Prahy. Něco nám ale říká, že na podobné způsoby si budeme muset zvykat.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments