Čechům vyberou jeden bankovní účet po druhém. Podvodníci přišli na trik, proti kterému nemáte šanci

Jedna věc je v České republice skutečně kvalitní a na světové úrovni. Místní banky jsou opravdu bezpečnými institucemi pro uložení peněz, a to jak z hlediska jejich finanční stability, tak i zabezpečení prostředků jako takových. Přesto však přibývá případů, kdy nejrůznější šibalové někomu vyluxují účet doslova do poslední koruny.

Funguje jim to skvěle

Jak se to může stát? Inu, nejde o problém samotné banky. Do ní se tyto organizované skupiny nedostanou a jsou si toho dobře vědomy. Zaměřují se proto na ten nejslabší článek v celém řetězci, a tím jste vy samotní, respektive klienti.

Tyto skupiny používají velmi pokročilé a osvědčené metody manipulace, kterým je obtížné čelit. Například vás vlákají do nějakého bazarového obchodu na internetu a přimějí vás vyplnit i takové údaje, které byste vyplňovat neměli, tedy přístupové údaje k vašemu účtu.

Prodávala jsem oblečení po dětech na Facebooku. Do pár hodin se mi ozvala zájemkyně, která mi velmi věrohodně vysvětlila, že si pro věci pošle kurýrní službu. Jen mám prý vyplnit určité údaje na jejich webu. Ten vypadal velmi věrohodně a měl tam i logo dopravní společnosti,” vypráví paní Zuzana z Kladna. “Bohužel jsem naletěla a vyplnila i údaje k účtu. A potom už to šlo rychle. Z účtu mi zmizelo 40 tisíc korun, než banka transakce zablokovala.

Foto: Shutterstock

Lidé naletí

Existují i jiné metody. Například vám zavolá údajný pracovník banky, že máte něco s účtem a potřebuje tam udělat určitou úpravu. Volá přitom z čísla, které se tváří jakoby bance patřilo – i to lze nafingovat. Tady naletí často starší lidé, kteří mají sice u banky účet, ale zase ho nedokáží tak bravurně obsluhovat, takže obvykle poslechnou, co se jim říká.

Čtěte také: Důchodcům v Česku jdou sebrat peníze. Musí se prý šetřit, už na tolik peněz nemají nárok

Nejnovější fígl těchto podfukářů je potom v tom, že jakmile od vás údaje vylákají, postupují opatrně. Nezkouší hned velké platby, aby vybrali peníze co nejrychleji. Naopak, jdou na to pomalu a vybírají nižší částky, které projdou i přes kontrolní systémy banky. Takto vám mohou účet časem skutečně vybílit, obzvlášť pokud si pravidelně nekontrolujete zůstatky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Otakar
Otakar
5 měsíců

Blázen ten kdo dá veškeré údaje k účtu. Ale to se netýká jenom starších lidí. 😥😨😬👎