Češi dělají při nákupu toaleťáku obrovskou chybu. Na záchodě se pak nedoplatí

Ačkoliv by lidé nákupu toaletního papíru měli věnovat náležitou pozornost, většinou to nedělají. Málokdo nějak více přemýšlí nad tím, jaký toaleťák nakupuje a bere obvykle ten nejlevnější.

Rozdíly jsou značné

Jenže právě přehnaný důraz na úspory se vám může nepříjemně vymstít. Může se vám stát, že si koupíte opravdu nekvalitní toaletní papír, který je vyroben z toho nejlevnějšího materiálu. Ten potom způsobuje nepříjemné dření, které připomíná použití starého smirkového papíru. Špatný toaletní papír se přitom může tvářit i moderně, ovšem jakmile ho vyzkoušíte, bude vám jasno, že to nebyla vůbec dobrá volba. Obvykle není vhodné sahat po těch nejlevnějších, které se vám následně nepěkně “odvděčí”.

Mezi toaletními papíry existují značné rozdíly. Pakliže sáhnete po dvouvrstvém, můžete se spolehnout na to, že se bude velmi dobře rozpouštět a prakticky eliminuje riziko ucpané toalety. Použití dvouvrstvého papíru však nemusí být tolik příjemné a může se stát, že ho budete muset spotřebovat více, než kdybyste použili tří a vícevrstvý. Právě třívrstvý toaletní papír se dnes pomalu, ale jistě stává standardem.

Ani třívrstvý papír není na toaletu tak náročný a pravděpodobně se nemusíte bát, že ji ucpe. Navíc k očištění vašich intimních partií nebudete muset spotřebovat půl ruličky, ale stačí vám několik útržků.

Foto: Shutterstock

Jak toaletní papír nakupovat

Ideální je přitom, pokud máte vedle toalety bidet, případně alespoň sprchu. V takovém případě totiž nemusíte veškerou očistu provádět papírem, ale pomůžete si i vodou. Díky tomu nespotřebujete tolik útržků a tolik nezatížíte toaletu. Navíc budete mít i příjemnější pocit.

Přestože někteří výrobci deklarují, že ruličku od spotřebovaného toaletního papíru můžete vhodit do toalety a spláchnout, protože se následně rozpustí, nedoporučuje se to dělat. I v případě ruliček k tomu určených totiž zbytečně zvyšujete riziko ucpané toalety, obzvlášť máte-li užší trubky.

Dá se považovat za chybu, pokud toaletní papír kupujete za plnou cenu. Jeho výrobci si totiž v České republice zvykli na zvláštní strategii. Standardně prodávají tento výrobek poměrně draze, aby si mohli dovolit časté a vysoké slevové akce. Ideální je proto nakupovat pouze v akci a vždy dostatečné množství, abyste vydrželi do další. Případně sáhněte po toaletních papírech privátních značek supermarketů, které jsou za dobrou cenu konstantně.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav Novák
Stanislav Novák
6 měsíců

Zajímavé téma. Zitra tady bude o hov-ně.

Jan
Jan
1 rok

Dříve si prý lidí utírali zadky Rudým právem a taky to šlo.

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Jan

A v jednom filmu dokonce větvičkou smrku 😀

Jaroslav
Jaroslav
1 rok

A proč se vyrábí nekvalitní??jako ve všem,o potravinách ani nemluvě!!proč???

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Jaroslav

Jaký vyrobíš, takový je. Jako všechno, co vyrábíš.

Tapir
Tapir
1 rok

Vys*at se na všechny hajzl papíry, kupte si spršku nebo bidetovy prkýnko a zadek bude cistej a vonavej,ne jak po papíru usmudlanej a smradlavej.

Aleš
Aleš
1 rok

To jako vážně?
To mi chcete teď i radit čím a jak si mám utírat…. zadek?
Chcete mi nakecat že třívrstvý je lepší protože jednovrstvý jsou hrubší???
Z úsporného a ekohlediska přece čím míň vrstev tím více toho na ruličce je ne?
Takže je toho na jednovrstvé ruličce 3x tolik a za pakatel než na té se třemi vrstvami a třikrát dražší 😆 tomu já říkám logika🙃
Nehledě na to že jemný papír…jako dobrý ale čím míň se to maže tím líp ne?😆😬
Chcete se utřít nebo to rozmazávat?😆

Tolik chvilka filosofie nad ruličkou toaletního papíru 🤔

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Aleš

Na jednovrstvé ruličce toho není 3x tolik, protože ta jedna vrstva je mnohem silnější než jedna vrstva u 3vrstvového.

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Aleš

Jde s dobou – živí se pránou – tak to má být a kázeň je to hlavní!

michael stanovsky
michael stanovsky
6 měsíců
Reply to  Aleš

Já mám sprchu.