Češi jsou na dovolené pro ostudu. Majitelka hotelu odhalila, čím jsou nechvalně proslulí

Pakliže si myslíte, že Češi na dovolené splývají s davem a rozhodně nejsou tak nápadní jako třeba Němci nebo Američané, jste na omylu. Ve skutečnosti jsou velmi svébytnými a nepříliš oblíbenými hosty jak v hotelech, tak restauracích. Má to přitom hned několik důvodů, které se táhnou dlouhodobě.

Neodhadnou jídlo

V České republice jsou obrovsky populární takzvané all inclusive zájezdy, což znamená, že lidé mají nepřetržitý přísun jídla, a to obvykle bufetovou formou. V tom je ale potíž. Mnozí si totiž myslí, že nejlepší je nabrat si rovnou pět plných talířů všeho najednou a pak z toho sníst jenom něco a zbytek nechat odnést. Místní to však doslova nesnášejí, jde totiž o neuctivé plýtvání jídlem, často navíc na místech, kde mají lidé hluboko do kapsy a pokrmů si váží.

Nedomluví se

Bohužel stále platí, že Češi jsou velmi špatně jazykově vybavení. Jsou na tom dokonce nejhůře z celé Evropy. Nikdo jiný nemá takové potíže domluvit se v anglickém jazyce. Kromě samotné neochoty cizí řeč používat je na vině i velká neznalost. Nejde přitom jen o případ starších ročníků, často jsou k vidění i mladší, kteří nedají dohromady smysluplnou větu.

Samé tykání

S tím souvisí i další velký nešvar, kterým není nic jiného než typické české křupanství. Když už se Češi otrkají a zjistí, že se nějak těma rukama a nohama domluví, rádi potom na místní mluví česky a ještě jim do toho tykají. Potom běžně padají věty jako “Lojzo, hoď mi sem ještě pivo, ať nejsem na suchu” apod.

Rezervace míst na lehátkách

Tohle obyvatelé jiných zemí absolutně nechápou. Češi ale berou jako sport zabírání nejlepších míst na pláži nebo u bazénu, ideálně na obou místech, aby mezi nimi mohli přecházet. Ještě před snídaní tak vyrazí a všude rozmístí své ručníky, aby si tam nelehl náhodou někdo jiný. A potom stejně celý den vysedávají na baru, takže místa pouze blokují.

Foto: Shutterstock

Chování v letadle

Z nějakého důvodu mají Češi dojem, že k letence jim právem náleží jídlo zdarma. To je však přežitek časů minulých, kdy je zhýčkaly cestovní kanceláře, jako byl například Fischer. Bylo jim úplně jedno, že jídlo stejně zaplatili, i když ho třeba nechtěli. A teď mají problém, když jim letuška nabídne zpoplatněné občerstvení. To pak často negativně komentují nebo dokonce odmítají zaplatit. Naprostým přežitkem potom je také typicky české tleskání po přistání, jako by zrovna pilot předvedl nějaký heroický výkon.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bohumila
Bohumila
11 měsíců

Když jede 60 letí s nižším vzděláním do zahraničí. Nemůže po nich chtít zázraky co se týče domluvy. Urvalci se zase najdou mezi snoby či mladšími.Je fakt kdo nemá zkušenosti s cestování tak se tak chová. Vidím to okolo sebe. Někteří nechodí nikam a když jdou,tak se podle toho chovají.

David
David
11 měsíců

Paní hotelierka,zapomíná na spoustu aspektů. Př. asi všichni od narození umí cizí jazyk ,tak jako př. Číňan,Američan,Arab, atd. jede do Čech a umí od narození Náš jazyk. Letadlo trochu chápu když někdo letí poprvé. Asi také běžné všichni létají od narození. Že nedohodnou jídlo? Brečí paní spíše nad tím že stále Češi vozí svoje a nejí to z její předražené či se skrytým poplatkem u nich v restauraci. Podobně je to s ubytováním věčně je všechno jinak než bylo domluveno a smlouvou dáno a podepsáno. A že lidi tykaj než vykaj občas se nedivím. Osobně vykaní je povrchní přežitek lidské… Číst vice »

Karel
Karel
11 měsíců

Sracky a jen picoviny v tomto článku!

Stanislav Búth
Stanislav Búth
11 měsíců

Už nechte Čechy na pokoji. Kdo si po přistání zatleská a kdo ne, je úplně jedno. Lidi si klidně jídlo a pití na palubě letadla zaplatí. Lehátka na pláži obsazují klidně i den předem Britové nebo Němci. A jídlo? Rusové nebo Italové si toho nanosí spousty, rozvrtají to a nechají být a jídlo dokonce vynáší ven. My na dovolené anglicky nemluvíme, pouze španělsky nebo německy. A Francouzi? Ti mluví pouze francouzky a oni, ani obsluhující personál nic neřeší. Akorát Vy, co jezdíte akorát prstem po mapě, děláte z Čechů chudáky a žebráky. Jděte opravdu do tmy, štvete mě a český… Číst vice »