Češi jsou na dovolené pro ostudu. Majitelka hotelu odhalila, čím jsou nechvalně proslulí

Pakliže si myslíte, že Češi na dovolené splývají s davem a rozhodně nejsou tak nápadní jako třeba Němci nebo Američané, jste na omylu. Ve skutečnosti jsou velmi svébytnými a nepříliš oblíbenými hosty jak v hotelech, tak restauracích. Má to přitom hned několik důvodů, které se táhnou dlouhodobě.

Neodhadnou jídlo

V České republice jsou obrovsky populární takzvané all inclusive zájezdy, což znamená, že lidé mají nepřetržitý přísun jídla, a to obvykle bufetovou formou. V tom je ale potíž. Mnozí si totiž myslí, že nejlepší je nabrat si rovnou pět plných talířů všeho najednou a pak z toho sníst jenom něco a zbytek nechat odnést. Místní to však doslova nesnášejí, jde totiž o neuctivé plýtvání jídlem, často navíc na místech, kde mají lidé hluboko do kapsy a pokrmů si váží.

Nedomluví se

Bohužel stále platí, že Češi jsou velmi špatně jazykově vybavení. Jsou na tom dokonce nejhůře z celé Evropy. Nikdo jiný nemá takové potíže domluvit se v anglickém jazyce. Kromě samotné neochoty cizí řeč používat je na vině i velká neznalost. Nejde přitom jen o případ starších ročníků, často jsou k vidění i mladší, kteří nedají dohromady smysluplnou větu.

Samé tykání

S tím souvisí i další velký nešvar, kterým není nic jiného než typické české křupanství. Když už se Češi otrkají a zjistí, že se nějak těma rukama a nohama domluví, rádi potom na místní mluví česky a ještě jim do toho tykají. Potom běžně padají věty jako “Lojzo, hoď mi sem ještě pivo, ať nejsem na suchu” apod.

Rezervace míst na lehátkách

Tohle obyvatelé jiných zemí absolutně nechápou. Češi ale berou jako sport zabírání nejlepších míst na pláži nebo u bazénu, ideálně na obou místech, aby mezi nimi mohli přecházet. Ještě před snídaní tak vyrazí a všude rozmístí své ručníky, aby si tam nelehl náhodou někdo jiný. A potom stejně celý den vysedávají na baru, takže místa pouze blokují.

Foto: Shutterstock

Chování v letadle

Z nějakého důvodu mají Češi dojem, že k letence jim právem náleží jídlo zdarma. To je však přežitek časů minulých, kdy je zhýčkaly cestovní kanceláře, jako byl například Fischer. Bylo jim úplně jedno, že jídlo stejně zaplatili, i když ho třeba nechtěli. A teď mají problém, když jim letuška nabídne zpoplatněné občerstvení. To pak často negativně komentují nebo dokonce odmítají zaplatit. Naprostým přežitkem potom je také typicky české tleskání po přistání, jako by zrovna pilot předvedl nějaký heroický výkon.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
3 měsíců

Pročpak není k nalezení kontakt na váš web? Když jsem chtěla napsat na váš email, tak mi to napsalo, že stránka neexistuje!

Josef
Josef
3 měsíců
Reply to  Lenka

Tak tu adresu proste prepiste do mailu, je kratka.

Juraj
Juraj
3 měsíců

Článek pro článek, co se týče braní nadměrného množství jídla s tím mají hodně problém Rusové, co se týče hlučnosti, na opilé Němce nikdo nemá. Že se umí Češi chovat buransky, souhlas. Celkově tento článek nechápu. Uvítal bych pojetí článku formou návodu, případně kladných příkladů. Člověk by se víc zamyslel, nad svým chováním.

Radek
Radek
3 měsíců
Reply to  Juraj

Jj, ale u Rusů je to možná i zvykem z domova. Dávají si více různých jídel u stolování. Ne jak my, u nás obvykle polévka a jeden hlavní chod.

Jiří
Jiří
3 měsíců

Ano autorka článku by si mněla všimnout i chování Němců, Anglánu a Amiku na ně Češi z daleka nemaji. A to jsem nespoměl Irové.

Karin
Karin
3 měsíců

Absolutní nesmysl. Cestuji poměrně hodně a s popisovaným chováním jsem se u Čechů nesetkala. Je to celé výmysl!!!

Štěpán
Štěpán
3 měsíců

Zrovna teď jsme na dovolené. Tyto články jsou už za zenitem. Myslím že dnešní průměrný turista se chová naprosto civilizovaně. Možná autor/já by měl/a cestovat častěji než jednou za život.😁😁😁

René
René
3 měsíců

No nevím nevím ale autorka by se měla také podívat jak se chovají třeba bývalý
Občané DDR. A taky lidi z anglicky mluvících zemí.Ze to je z Českem tak špatné se mi nezdá

Marcela
Marcela
3 měsíců

A nějak mi v tom článku chybí ta MAJITELKA HOTELU, co odhalila.. Výmysly už od nadpisu.

Marcela
Marcela
3 měsíců

Drahá paní, proč hážete všechny do jednoho pytle, proč si neověříte to, o čem píšete? Asi jste se na svých cestách nesetkala s nikým, než sama se sebou – pak ano, podle sebe soudím Tebe.

Pavel
Pavel
3 měsíců

A ty si co Tatarka nebo snad nadčlověk
Přestaň tu blít ty hovna krávo

Alexandra
Alexandra
3 měsíců

No tleskàní je to poslední, co by mi vadilo. a na co bych poukazovala..Naopak, jako bývalá letuška nevím, že by to pilotům vadilo..JSpíš nappak..j
e to hezký zvyk, proç ne? Jinak článek o ničem, každý druhý národ se chovà ještě hůř.Ať mi pisálek řekne konkrétně, kdo se chovà podle regulí estéta Špačka…