Češi nemají ponětí o tom, že každá pračka umí také usušit prádlo. Stačí zmáčknout jedno tlačítko

Když se řekne pračka, většina lidí si představí zařízení, které dokáže vyprat špinavé prádlo. Ale věděli jste, že většina moderních praček umí také usušit prádlo? Ano, je to tak, a přesto mnoho lidí tento fakt nezná a využívá klasické sušičky nebo suší prádlo na balkóně nebo v bytě na stojanech.

Usušte efektivně prádlo i za nepřiznivého počasí

Každý z nás se s ním potýká – vyprané prádlo, které by mělo být rychle suché, ale venku prší nebo je chladno. Co tedy dělat? Není ideální volbou sušení na radiátoru, které způsobuje poškození vláken oděvu, špatný vzduch v místnosti a riziko zvýšení spotřeby energií. Existuje však jednoduchý trik, jak zvládnout sušení i v nepříznivých podmínkách.

Zkuste využít svou pračku jako sušičku! Ano, správně jste slyšeli. Vaše pračka může být mnohem víc než jen prostředek pro praní. Samozřejmě to není plnohodnotná náhrada sušičky, ale když potřebujete rychle usušit jeden kus prádla, je to skvělá možnost. Nebojte se experimentovat a využijte všechny funkce, které vaše pračka nabízí.

Foto: Shutterstock

Tento program vám ušetří čas

Tajemstvím rychlého sušení je použití ručníku. Vložte vypraný kousek prádla do bubnu pračky a přidejte velký, čistý a savý ručník nebo osušku. Poté použijte program odstřeďování a nejlépe maximální rychlost. Po dokončení cyklu pračka vyloučí většinu vlhkosti z prádla, kterou absorbuje ručník. Vaše prádlo bude téměř suché a hotovo k dalšímu sušení na sušáku.

Tento trik nejenže ušetří váš čas a energii, ale také peníze. Sušení prádla na radiátoru zvyšuje spotřebu energie a může způsobit zhoršení kvality vašeho oblečení. Zkuste tedy tuto jednoduchou metodu a uvidíte rozdíl. Vaše pračka vám dokáže poskytnout mnohem více, než jste si kdy mysleli.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
páni Veronik
páni Veronik
11 měsíců

Mám to vyzkoušené,celou zimu takhle sušim,je to super sušička.

Martin
Martin
1 rok

Jste opravdu divný redaktor,pak budu ten ručník stejně sušit, mimochodem vy nejste divný,ale blázen, dáváte zavádějící informace,nikdy prádlo nebude suché, teplé,bude i po odstřeďování vlhké.neberte už 5y drogy

Míša
Míša
1 rok
Reply to  Martin

Teď jsem si zrovna říkala, co to je za radu 🤦‍♀️. Místo “usušeného” kousku prádla budu mít mokrý velký ručník 😂. Asi začnu taky psát.. 😀

Pavlíček
Pavlíček
11 měsíců
Reply to  Martin

A ušetřenou energii mi spotřebuje pračka na odstředění..řady jen pro napsaný článek

páni Veronik
páni Veronik
11 měsíců
Reply to  Martin

Bobečku vyzkoušej.

Tomáš
Tomáš
11 měsíců
Reply to  Martin

To nic, to je jen méně inteligentní Češka Lorencová se svými dokola recyklovanými “moudry”. Tohle už je tu taky poněkolikáté.

Pokud se sem nechcete chodit jen bavit, tak doporučuji vyškrtnout tenhle webísek z kanálu Objevit, popřípadě i nahlásit Google pro zavádějící informace.