Češi používají WC blok zásadně špatně. Nevšimli si důležité informace v návodu

Voňavý WC blok, který příjemně osvěží a částečně vyčistí toaletu, je téměř nezbytným vybavením. Možná vás překvapí, že jej řada lidí používá špatně. WC blok vám pak neumí nabídnout vše, co umí. Používání WC bloku je jednoduché, dělejte to správně.

Praktické a účinné WC bloky

Toaletu je zapotřebí pravidelně čistit, o tom není jistě žádných pochyb. Málokdo má ale možnost, čistit důkladně toaletu například dvakrát denně. Přesně takový interval je zapotřebí, pokud toaletu používá čtyřčlenná rodina a chcete ji mít hygienicky čistou.

Prodloužit intervaly mezi čištěním, společně s provoněním a osvěžením toalety, pomáhá WC blok. Jsou k dostání v nejrůznějších tvarech a provedeních. Vybrat si můžete konkrétní barvu, gelovou nebo práškovou náplň i různé vůně. Samozřejmostí je, minimálně jednou týdně toaletu vyčistit štětkou a čistidlem na WC.

Funkce WC bloku

Primárním úkolem WC bloku je částečná dezinfekce toalety. Zároveň zbaví toaletu odolné špíny a uvolňuje vůni při každém spláchnutí. Dávkování dezinfekce i vůně z WC bloku probíhá zcela automaticky, WC blok funguje jako koncentrovaný čistič. S WC blokem se nemusíte obávat výrazného znečištění toalety, jsou prevencí i proti vodnímu kameni. Některé typy WC bloků dokážou dokonce nepříjemné pachy vstřebat.

Foto: Shutterstock

Správné používání WC bloku

Ať už používáte WC blok nebo ne, měli byste respektovat základní pravidlo pro používání toalety. Splachujte toaletu pouze v případě, že je zcela zavřená. Jinak hrozí rozstříknutí bakterií po místnosti.

Správné umístění WC bloku není zavěšení ručky přes okraj toalety. Jistě jste si všimli, že v takové poloze špatně doléhá prkénko a také toho, že zavěšení nevyhovuje každému typu toalety. Plastové držátko je nutné zasunout pod horní okraj mísy. Vkládá se do mezery k proudící vodě a držátko se nechává zatočené.

Umístěte WC blok pod okraj

Při správném umístění WC bloku se voda přes čistící prostředek tříští rovnoměrně. WC blok pak nebude nikdy spotřebován jen na jedné straně, bude se postupně dávkovat. Při používání nebude překážet sklopenému prkénku a můžete si jej posunout do kteréhokoliv místa pod okrajem mísy.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Kali
Kali
1 rok

Tak určitě. Když ho strčíte pod okraj, spláchnete on vypadne a ucpe vám WC. Opravdu ideální stav, to ho raději věšte dál 😁