Češi při koupi toaletního papíru dělají zásadní chybu. Na toaletě za ni pak draze platí

Při nákupu toaletního papíru se mnozí z nás soustředí pouze na cenu a kupujeme nejlevnější variantu. Co kdybychom ale zjistili, že tím děláme zásadní chybu, která nás nakonec vyjde draho?

Toaletní papír kupujeme často

Češi jsou v porovnání s ostatními evropskými zeměmi pravděpodobně největší spotřebitelé toaletního papíru. To s sebou ale přináší i vysoké náklady na likvidaci odpadu z toaletního papíru, který se nedokáže rozkládat a zatěžuje tak životní prostředí. Co tedy můžeme udělat, abychom šetřili nejen peníze, ale i životní prostředí?

Zvažte použití ekologického toaletního papíru

Ekologický toaletní papír je vyroben ze 100% recyklovaných materiálů a dokáže se rozkládat. Nejenže tím ušetříte peníze za likvidaci odpadu, ale také podpoříte udržitelnost a ochranu životního prostředí.

Vlhčené ubrousky nebo bidetové trysky

Další možností je použití bidetové trysky nebo mokrého ubrousku místo toaletního papíru. Tyto alternativy jsou nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také jsou hygieničtější a mohou vás ušetřit peníze za toaletní papír v dlouhodobém horizontu. Pozor na to, že vlhčené ubrousky nepatří do toalety.

Foto: Shutterstock

Jaké jsou rozdíly mezi toaletními papíry?

Rozdíly mezi různými druhy toaletního papíru se mohou týkat použitého materiálu, počtu vrstev a účinnosti při rozpouštění. Levnější toaletní papír může být vyroben z nekvalitního materiálu, který je drsný na dotek a snadno se může ucpat v toaletě.

Je vhodné se vyhnout těm nejlevnějším možnostem a raději zvolit kvalitnější toaletní papír. Například dvouvrstvý, který se rychleji rozpouští a snižuje riziko ucpání toalety. Na druhou stranu je nutné při použití dvouvrstvého papíru spotřebovat větší množství než u papíru s více vrstvami. Je třeba zvážit, co je pro vás důležitější – nižší spotřeba nebo nižší riziko ucpání.

Nezapomínejte na alternativy

V toaletního papíru může mít vliv nejen na vaši pohodlí a komfort při jeho používání, ale také na vaše finance a životní prostředí. Je proto důležité zvážit všechny dostupné možnosti a zvolit toaletní papír, který nejen splní vaše požadavky, ale také bude šetrný k peněžence i životnímu prostředí. Nezapomínejte také na možnost použití alternativ k toaletnímu papíru, jako jsou ubrousky, mýdlové tyčinky nebo vodní trysky, které mohou být hygieničtější a šetrnější k životnímu prostředí.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
1 rok

Milá Kristýnko, těmito stupidními články si koledujete, že vám zde nějaký hulvát sprostě vynadá a dlužno podotknout zcela zaslouženě. Vypadáte mile, hezky a inteligentně a propo, nebylo by od věci se živit něčím smysluplnějším než zde psát tyto hovadiny. Totéž platí i o Vašich kolezích….. hezké svátky