Češi při nákupu toaletního papíru hrozně chybují. Na toaletě potom těžce platí

S rostoucími cenami toaletního papíru se stává jeho výběr stále zásadnější otázkou pro mnoho českých domácností. Tato záležitost je však složitější, než se zdá, nejde jen o finance. Špatná volba může vést například k nepříjemnostem jako je ucpaná toaleta.

Vyhněte se šetření za každou cenu

Často se stává, že lidé se snaží šetřit za každou cenu, což vede k volbě nejlevnějšího toaletního papíru. Některé z těchto levných variant jsou bohužel tak hrubé, že jsou srovnatelné se starými “šmirgl” papíry, které byly kdysi standardem v českých domácnostech.

Pozor na typ papíru

Je důležité vzít v úvahu i typ toaletního papíru. Dvouvrstvé papíry nabízí základní komfort a mají tu výhodu, že se rychleji rozpouštějí, což snižuje riziko ucpaní toalety. Na druhou stranu jejich tenčí struktura může znamenat, že spotřebujete více papíru na jedno použití.

Bezpečnost

Kromě komfortu a cenové dostupnosti je důležité zvážit také bezpečnostní a environmentální aspekty toaletního papíru. Některé levné varianty mohou obsahovat bělicí prostředky nebo jiné chemikálie, které mohou být dráždivé pro pokožku.

Inovace v oblasti toaletního papíru

Někteří výrobci toaletního papíru uvedli na trh nové výrobky, jako je například papír, který lze spláchnout v záchodové míse. Přestože se tento produkt prezentuje jako snadno rozpustný, odborníci nedoporučují jeho použití, protože může i tak způsobit ucpání odpadu.

Foto: Shutterstock

Hygienická alternativa

Alternativní řešení pro správnou hygienu je použití toalet s vestavěnou sprchou. Tato možnost je velmi hygienická a zároveň šetří toaletní papír. Po jejím použití potřebujete jen několik kousků toaletního papíru na dočištění.

Využívejte akce

Může se zdát, že ceny toaletního papíru v českých obchodech jsou často nadsazeny, což otevírá prostor pro významné slevy v rámci akčních nabídek. Využijte tedy těchto nabídek, kdykoliv je to možné.

Foto: Shutterstock, zdroj: Moneycrashers, Makemoneywithoutajob

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments