Češi přijdou o email. Chystá se velká čistka

Spousta lidí může již brzy přijít o svou emailovou adresu. Gmail se totiž chystá na velkou čistku, která se dotkne především těch, kdo tuto službu už nějakou dobu nepoužili. Dojde ke smazání účtů, které nebyly aktivní po dobu alespoň 24 měsíců.

Může to postihnout i vás

Bohužel se to bude týkat celých účtů na Googlu, což znamená, že vymazání nepostihne pouze samotný email, ale také soubory uložené na Disku nebo fotografie a videa. To už může být poměrně velký problém.

Existuje totiž celá řada lidí, kteří používají několik emailů, přičemž na aktivní poštu pouze jeden, zatímco v tom dalším si drží starší věci, případně tam mají uloženy právě soubory nebo fotografie. Doba 24 měsíců pak není zase tak dlouhá, aby se nemohlo stát, že někdo takto dlouho svůj účet nepoužije.

Podle Googlu je nutné toto opatření provést i v zájmu samotných uživatelů. Jsou to totiž právě neaktivní účty, které jsou velkou bezpečnostní hrozbou. Může dojít k jejich nabourání a následně zneužití osobní identity, případně šíření zakázaného obsahu skrz internet.

Foto: Shutterstock

Co je potřeba udělat

Ještě před smazáním byste měli obdržet varování, a to jak na dotyčný email, tak i na záložní, pokud jste nějaký takový zadali. Čistka začne u těch účtů, které někdo založil, ale nikdy nepoužil. Postupně ale dojde i na ty, které používané byly, jsou v nich určitá data, ale už nějakou dobu leží ladem.

Pokud o svůj email nebo prostor na cloudovém disku nechcete přijít, měli byste provést alespoň nějakou aktivitu, a sice odeslat email, uložit nějakou fotografii, případně provést aktivitu na disku. To by mělo stačit k tomu, abyste na další dva roky měli klid.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments